Strona główna Bez kategorii O radość i tolerancję w Dzień Godności

O radość i tolerancję w Dzień Godności

0

Mają takie same marzenia i potrzeby jak ludzie w pełni zdrowi. Od lat osoby niepełnosprawne intelektualnie manifestują radość życia podczas majowych obchodów Dnia Godności. Już w czwartek, 8 maja po raz 14. sprzed Urzędu Miejskiego w Świdnicy na plac Grunwaldzki wyruszy pochód, w którym wspólnie przejdą podopieczni ośrodków rehabilitacyjnych, warsztatów terapii zajęciowej, szkół specjalnych i domów środowiskowych z całego regionu. Jak zawsze towarzyszyć im będą rodzice, opiekunowie, przyjaciele i wolontariusze.

dg 3

Radosne świętowanie od początku organizuje niezwykle prężne koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Dzięki staraniom rodziców od ponad 25 lat w Świdnicy i powiecie świdnickim działa sieć ośrodków, w których dzienną opiekę i rehabilitację mają zapewnione dzieci i dorośli. Trwają także ostatnie przygotowania do uruchomienia mieszkania, w którym niepełnosprawni będą mogli uczyć się samodzielnego życia. Podopieczni stowarzyszenia i innych instytucji pomocowych od lat w Świdnicy mają szansę na prezentowanie swoich talentów plastycznych czy teatralnych. W mieście i powiecie staraniom rodziców sprzyjają lokalne władze.

Przemarsz rozpocznie się w czwartek, 8 maja o godzinie 13.00. Ulicami Armii Krajowej i Wałbrzyską uczestnicy przejdą na plac Grunwaldzki. O 15.00 rozpocznie się zabawa integracyjna w Klubie Bolko.