Strona główna Wydarzenia Nowe władze w ŚTPM

Nowe władze w ŚTPM

2

Aleksandra Rokicka będzie pełnić funkcję przewodniczącej Świdnickiego Towarzystwa Partnerstwa Miast. Tak zadecydowali jego członkowie na ostatnim walnym zebraniu. Iwona Rosiak, która przez 20 lat przewodniczyła towarzystwu, przekazała stery młodej germanistce.

zarzad stpm

Od dwóch dekad ŚTPM sukcesywnie wykonuje zamierzone cele, czego efektem jest chociażby 7 partnerskich miast Świdnicy. Wspólne imprezy kulturalne, wycieczki, wizyty zaprzyjaźnionych mieszkańców, a co za tym idzie, budowanie pozytywnych relacji i promocja zarówno miasta, jak i powiatu, to główne działania towarzystwa. Nowa przewodnicząca, Aleksandra Rokicka, nie kryje zaskoczenia i zadowolenia z powierzenia jej tej funkcji. – Z pewnością stoi przede mną niełatwe zadanie. Dołożę wszelkich starań, aby rzetelnie sprawować to stanowisko, w końcu to przecież członkowie pokładali we mnie nadzieję, więc zrobię wszystko, by ich nie zawieść – mówi.

Przewodnicząca chce kontynuować dotychczasową działalność ŚTMP, ale w jej głowie już rodzą się nowe pomysły. – Trzeba jeszcze popracować nad dokładnym harmonogramem wydarzeń na ten rok. O tym właśnie będziemy rozmawiać z członkami na najbliższym spotkaniu. Wspólnie zastanowimy się, co warto kontynuować, czy może z czegoś zrezygnować. Udało nam się poszerzyć kontakty polsko-niemieckie z parafiami. Planów jest zawsze dużo. Oby jak najwięcej ziściło – kwituje Aleksandra Rokicka.

czlonkowie stpm

Już za kilka dni delegacja ze Świdnicy jedzie do Biberach na wiosenny jarmark, jesienią zaś kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców zza Odry odwiedzi Świdnicę. Szczegółowy plan działań na najbliższe miesiące będzie znany niebawem.