Strona główna Wydarzenia Strzegom Miliony na stadion

Miliony na stadion

2

Gmina Strzegom otrzymała dotacje w wysokości 2 mln 100 tys. zł na modernizację górnej i dolnej płyty boiska Ośrodka Sportu i Rekreacji.

stadion

– Ciągle otrzymywałem zapytania, czy Strzegom doczeka się bieżni z nawierzchnią syntetyczną – informuje burmistrz. – Chodzę codziennie z kijkami już od godziny 5 rano i jest tam bardzo ciemno. Kiedy będzie oświetlenie? – pytała niedawno pani Irena. –  Nasłuchałem się w rozmowie z działaczami piłki nożnej o konieczności remontu górnej, a szczególnie dolnej płyty boiska w czasie spotkania w roku 2013 – dodaje Zbigniew Suchyta. Wiele zastrzeżeń budził fakt organizacji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru na górnej płycie, bo wiązało się to z obawą uszkodzenia murawy.

Widząc konieczność remontu boisk, gmina w roku 2013 wykonała projekt przebudowy boisk i jak się okazało warto było, bo dwa wnioski złożone do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i do Ministerstwa Sportu otrzymały dotacje. Promesę na kwotę 1,3 mln zł burmistrz Strzegomia odebrał już 23 maja  od wicemarszałka województwa dolnośląskiego – Radosława Mołonia. Umowa z ministerstwem zostanie podpisana w najbliższych dniach. Wielkie słowa uznania należą się także radnym Rady Miejskiej za zmiany w budżecie gminy, które miały miejsce na ostatniej sesji. Wtedy to jeszcze nie wiedziano o dotacji z Ministerstwa Sportu.

– Z zazdrością patrzyliśmy na Świebodzice czy Bielawę, gdzie sztuczne murawy już są. Pozwoli nam to trenować niezależnie od pory roku. Istniejący Orlik tylko w części nadawał się do treningów szczególnie grup rozgrywkowych. Dodatkowym atutem jest to, że mecze będą mogły być rozgrywane na obu boiskach – mówi zastępca burmistrza Wiesław Witkowski, jednocześnie prezes Amatorskiego Klubu Sportowego, którego wszystkie sekcje korzystają z obiektów OSiR-u. Zastępca burmistrza poinformował także o zakresie przebudowy górnej i dolnej płyty boiska. – Na dolnej płycie nastąpi przebudowa nawierzchni z trawy naturalnej z budową sektora treningowego do wykonywania rzutów karnych i rożnych, zostanie wykonany drenaż boiska, wybudowana będzie trybuna na 300 miejsc siedzących, zainstalowane zostaną wiaty dla zawodników rezerwowych, piłkochwyty, bramki oraz wybudowane będzie ogrodzenie, chodniki, drogi dojazdowe i oświetlenie boiska. Z kolei na górnej płycie wybudowane zostanie boisko z trawy syntetycznej (plus oświetlenie, ogrodzenie i piłkochwyty), nawierzchnię syntetyczną będzie miała także bieżnia 4 i 6 torowa, powstanie również skocznia do skoku w dal i wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Remontu doczeka się trybuna dla widzów z montażem siedzisk. Rozebrana zostanie także część nasypów, gdzie zostaną ustawione wiaty stadionowe – informuje Wiesław Witkowski. Całościowy koszt zadania to kwota ponad 7 mln zł. Termin realizacji inwestycji to sierpień 2016 r.

/UM Strzegom/