Strona główna Wydarzenia Świdnica Matematyczne łamigłówki

Matematyczne łamigłówki

1

Po raz trzeci Gimnazjum nr 4 zaprosiło uczniów do udziału w Maratonie Matematycznym. W konkursie wzięły udział następujące szkoły: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2 , Gimnazjum Nr 4 oraz Społeczne Gimnazjum. Każda ze szkół wystawiła po dwie trzyosobowe drużyny. Konkurs składał się z trzech etapów: indywidualne rozwiązywanie zadań przez każdego zawodnika, zespołowe rozwiązywanie zadań przez drużyny, konkurs „1 z 10”.

G 4

We wszystkich konkurencjach można było zdobyć maksymalnie 175 pkt (zwycięscy uzyskali 158 pkt). Uczestnicy maratonu bawili się doskonale, a najwięcej emocji wzbudził konkurs „1 z 10”, w którym reprezentant drużyny losował pytanie i na nie odpowiadał. Drużyny dzielnie dopingowały swoich zawodników.
W konkursie po raz trzeci zwyciężyła mocna ekipa z Gimnazjum Nr  1,  którego druga drużyna zajęła trzecie miejsce, a rozdzieliła ich na drugim miejscu super grupa z Gimnazjum nr 2. Puchar przechodni konkursu trafił na stałe do Gimnazjum Nr 1. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali w nagrodę gry logistyczne a pozostali uczestnicy kostki Rubika. Fundatorem nagród był Urząd Miejski w Świdnicy. Zdobywcy trzech pierwszych lokat otrzymali również statuetki z logo konkursu, których pomysłodawcą i wykonawcą jest nauczycielka muzyki i plastyki  Magdalena Dudziak.

/G4/

Poprzedni artykułKolejne nowe autobusy w Świdnicy
Następny artykułŚwięto najmłodszych z mistrzem