Strona główna Bez kategorii Kolejne nowe autobusy w Świdnicy

Kolejne nowe autobusy w Świdnicy

4

Świdnickie MPK odebrało cztery kolejne autobusy, które wkrótce ruszą na miejskie trasy. Nowy nabytek będzie można obejrzeć w piątek, 30 maja, na Rynku. Prezentacja rozpocznie się o godzinie 13.00.

autobusy

W marcu tabor przedsiębiorstwa wzbogacił się o cztery pojazdy 12-metrowe. Każdy Solaris Urbino jest 
w stanie obsłużyć jednorazowo nawet 101 pasażerów w ramach 33 miejsc siedzących, 2 miejsc rozkładanych, specjalnego miejsca na wózek inwalidzki oraz dzięki miejscom stojącym. W drugiej turze dotarły dwa autobusy 12-metrowe i dwa o długości 8,9 metra.

Pojazdy są przyjazne nie tylko dla pasażerów, ale również dla środowiska. Wyposażono je w nowoczesne silniki diesla, które spełniają restrykcyjne wymogi emisji spalin. Podwozie a także konstrukcja nośna wykonane są ze stali nierdzewnej, natomiast pozostałe elementy nadwozia i wyposażenia z blachy nierdzewnej, aluminium i z wysokiej klasy kompozytów tworzyw sztucznych. W komorze silnika i pieca grzewczego zamontowano system automatycznej sygnalizacji i gaszenia pożaru.

Łączna wartość projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007–2013 pod nazwą „Poprawa jakości i bezpieczeństwa komunikacji publicznej poprzez zakup przyjaznych dla środowiska autobusów dla obsługi linii komunikacyjnych na terenie Miasta Świdnicy i Gmin Świdnica 
i Marcinowice” to 7 039 290,00 PLN. Wkład Unii Europejskiej wyniósł 4 849 250,00 PLN.