Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Laptop za zdrowe żywienie

Laptop za zdrowe żywienie

0

60 klas w 60 szkołach walczyło o cenne nagrody w ogólnopolskim programie edukacyjnym ” Żyj smacznie i zdrowo”. W gronie laureatówznalazły się uczennice kl. II a i III c z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej. W nagrodę szkoła zdobyła laptopa.

Lekcje z „Żyj smacznie i zdrowo” to proste zasady żywieniowe podane w apetycznej formie. Organizatorzy przekonywali, że wystarczy zmienić nawyki żywieniowe, by zapomnieć o problemach ze skórą, zmęczeniu czy trudnościach z nauką. W szkole i poza szkołą zachęcali, że można jeść i smacznie i zdrowo.

gimnazjum

Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej od września 2013 roku bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo” . To akcja, której celem jest przekazanie uczniom szkół gimnazjalnych zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do pierwszych eksperymentów w kuchni, wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków oraz zwrócenie ich uwagi na ważne problemy społeczne takie jak marnowanie żywności, energii czy wody. Uczniowie w ramach programu zrealizowali projekt edukacyjny, podczas którego zorganizowali szereg działań w szkole i w okolicy: przeprowadzili ankietę żywieniową oraz omówili jej wyniki, przygotowali gazetki informacyjne promujące zdrowe odżywianie, spotkali się z Klubem Seniora w Bystrzycy Górnej w celu promowania zdrowego stylu życia i wspólnego przygotowania zdrowych posiłków – mówi dyrektor Gimnazjum Elżbieta Marcińska.

Uczennice klasy II a Karolina Święs, Martyna Bińkowska, Emilia Witek oraz uczennica III c Kamila Cisek wzięły również udział w konkursie zorganizowanym w ramach programu pt. „ Zdrowe odżywianie, gotowanie, niemarnowanie pożywienia, ekologia oraz wspólne spożywanie posiłków – czyli wartości, które promuje program „Żyj smacznie i zdrowo” w kategorii Plakat Społeczny. Spośród 1800 prac  plakat dostał wyróżnienie i nagrodę – laptopa. Koordynatorem programu oraz projektu edukacyjnego w szkole była Anna Majcher – nauczyciel biologii.

/UG Świdnica/