Strona główna Sport Piłka ręczna Jadą na mistrzostwa kraju

Jadą na mistrzostwa kraju

0

Dziesięć zespołów stanie na starcie III Mistrzostw Polski masters w piłce ręcznej. Na imprezie, która na przełomie maja i czerwca odbędzie się w Łodzi i Pabianicach nie zabraknie szczypiornistów ze Świdnicy.

reczna

W zawodach wystartują drużyny złożone z zawodników powyżej 35. roku życia. Mecze trwać będą 2 x 10 minut. 31 maja w hali ChKS Łódź odbędą się mecze grupowe, dzień później w Pabianicach – finały. Świdniczanie zagrają w grupie A wraz z obrońcami tytułu sprzed roku – SDFP Kraków oraz ubiegłorocznym wicemistrzem – Włókniarzem Pabianice. Skład grupy A uzupełniają ChKS Łódź i Puławy. W grupie B zmierzą się natomiast: Vive Targi Kielce, Masters Warszawa, Chrobry Głogów, Tar-Inwest Oldboys Tarnów i Zagłębie Lubin.

Dla drużyny występującej pod szyldem Old Boys Handball Team Świdnica będzie to drugi start w mistrzowskiej imprezie. Przed rokiem, w Krakowie mimo ambitnej postawy świdniczanie przegrali wszystkie sześć meczów.

 

W tym roku wierzą, że spiszą się zdecydowanie lepiej. – Pierwszy start był dla nas nauką. Teraz wiemy już czego możemy się spodziewać. Regularnie trenujemy i bierzemy udział w turniejach towarzyskich, jesteśmy przygotowani do walki – zapowiadają wywodzący się z Elmotu, Bel-Polu i ŚKPR-u Świdnica gracze OBHT.

 

/ŚKPR Świdnica/

Poprzedni artykułMiasto Dzieci w Świdnicy!
Następny artykułCo grają w kinie?