Strona główna Bez kategorii Fundacja wspiera pacjentów szpitala

Fundacja wspiera pacjentów szpitala

0

Urządzenie o wartości ponad 31 tysięcy złotych trafi do poradni okulistycznej w świdnickim szpitalu. Nowoczesny aparat do badania ostrości wzroku sfinansuje Fundacja „Pomóżmy Naszym Pacjentom”.

Fundacja szpital

Członkowie Rady Fundacji: Wojciech Murdzek, Jacek Domejko i Edward Szywała

Fundacja od 2004 roku wspiera szpital Latawiec. Do tej pory kupowała sprzęt na neurologię, chirurgie i okulistykę. – Decyzję o najnowszym zakupie podjęliśmy wspólnie z dyrekcją placówki – wyjaśnia Jacek Domejko, prezes fundacji. – To może nie jest ogromna kwota, ale każda złotówka ma znaczenie, gdy można poprawić jakość leczenia pacjentów.

Jak zapewnia dyrektor Grzegorz Kloc, szpital jest nowocześnie wyposażony i spełnia wszystkie wymagania Narodowego Funduszu Zdrowia. – Nigdy nie jest tak, ze mamy już wszystko – dodaje. – W medycynie postęp jest bardzo szybki i potrzeba wymiany bądź uzupełnienia wyposażenia w nowoczesna aparaturę to norma. Nasza lista potrzeb sięga 4 milionów złotych. Bardzo cieszymy się z daru fundacji. Mamy już podobny aparat, który wykorzystywany jest na oddziale okulistyki. Brak drugiego komplikował prace poradni okulistycznej. Teraz po prostu będzie wygodniej i szybciej.

Do poradni najprawdopodobniej już w czerwcu trafi autorefraktometr – sterowane mikroprocesorem urządzenie do komputerowego badania ostrości wzroku.

Fundacja, która w tej chwili zdobywa środki z wpłat 1%, darowizn i nawiązek sadowych, planuje rozszerzyć działalność i podjąć starania o pozyskiwanie funduszy unijnych.