Strona główna Bez kategorii Ekologiczne pojazdy na Rynku

Ekologiczne pojazdy na Rynku

1

Świdnica znalazła się na trasie Polskiego Rajdu Ekologicznego połączonego z konferencją naukową „Vehicles of the Future”. Przedsięwzięcie to, organizowane przez Politechnikę Wrocławską, zostanie rozegrane na trasie Wrocław–Oława–Świdnica–Jawor–Jakuszyce–Szklarska Poręba.

 EKORAJD

W piątek, 16 maja ok. godz. 13.00 rajd zawita do Świdnicy. Na świdnickim Rynku będzie miała miejsce prezentacja alternatywnych konstrukcji pojazdów z silnikami zasilanymi biopaliwami. Przedsięwzięcie to organizowane jest pod hasłem „Kochamy Polskę i Ty Ją kochaj”, a motto tegorocznej edycji to „Były czerwone maki, są żółte rzepaki”. Świdnica w ramach rajdu jest promowana jako „Piastowska Świdnica – pierwsze miasto pod patronatem największego z rodu Polaków św. Jana Pawła II, a także miasto domów pasywnych, pomp ciepła i energetyki solarnej”.

 Uczestnicy rajdu w świdnickim Rynku spotkają się z władzami Świdnicy i przedstawicielami Stowarzyszenia Motocyklowego RIDER, a następnie przejdą ul. Długą na plac przy katedrze, gdzie pod pomnikiem św. Jana Pawła II złożą kwiaty.

/UM Świdnica/

EKORAJD_PLAKAT-page-001

 

Poprzedni artykułRemontują alejki cmentarne
Następny artykułOdzyskane szlifierki i wiertarki