Strona główna Bez kategorii Co grają w kinie?

Co grają w kinie?

0

W tym tygodniu trzeba uważnie czytać repertuar. Propozycje filmowe w świdnickim kinie Cinema 3D zmienią się od 1 do 5 czerwca ze względu na Festiwal Reżyserii Filmowej. Na co warto się wybrać? Sprawdź!

Czarownica

REPERTUAR OD 30 DO 31 MAJA

CZAROWNICA

USA; od 7 lat; familijny/fantasy/ 100 min

Wersja dubbing 2D 9:30* 12:15 14:30

Wersja 3D dubbing: 9:30 **11:30 13:45 16:00 18:15

Wersja 3D napisy: 20:30

* seans tylko 30.05

** seans tylko 31.05

Zrealizowany z wielkim rozmachem film „Czarownica”, z udziałem Angeliny Jolie w roli tytułowej, został zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej „Śpiącej królewny”. Czarownica po raz pierwszy pojawiła się na srebrnym ekranie w 1959 roku i do dziś jest najsłynniejszym czarnym charakterem Disneya. Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień… Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę – nowo narodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa. Gdy dziewczynka dorasta Czarownica zdaje sobie sprawę, że Aurora jest kluczem do pokoju w skłóconym królestwie.

BABADOOK

Norwegia; od 16 lat; horror/ 95 min

19:00 21:15

Matkę i jej sześcioletniego synka nawiedza nocami dziwaczny, tajemniczy stwór. Czy dziwne zjawisko jest realne, czy może jest wynikiem pogłębiającej się alienacji i psychozy bohaterów?

X-MEN: PRZESZŁOŚĆ, KTÓRA NADEJDZIE 3D

 USA/ Wlk. Brytania; od 13 lat; akcja/sci-fi/ 131 min

 Wersja napisy: 18:45 21:30

Wersja dubbing: 9:15 14:15 16:00

Spektakularny film science fiction, ukazujący dalsze losy legendarnych superbohaterów, kulisy konfliktu między nimi i walki o akceptację. X-Meni łączą swe siły, by zawalczyć o przetrwanie gatunków w dwóch epokach. Znani z poprzednich części bohaterowie łączą siły z młodszymi wersjami samych siebie, znanymi z filmu „X-Men: Pierwsza klasa” i przenoszą się w przeszłość, by ocalić swoją i naszą przyszłość.

CZARNOKSIĘŻNIK Z OZ: POWRÓT DOROTKI

 USA/Japonia; od 15 lat; akcja/sci-fi/thriller/ 123 min

Wersja 2D 9:15* 10:00** 14:00 16:45

Wersja 3D 12:00

* seans tylko 30.05

** seans tylko 31.05

Chociaż od powrotu Dorotki z Oz minęła zaledwie chwila, na dziewczynkę czeka już kolejna przygoda. Wezwana przez przyjaciół – Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala, ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy. Na miejscu odkrywa, że pod jej nieobecność władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu – złośliwy i przebiegły Błazen. Jedyną osobą zdolną powstrzymać złoczyńcę jest Dorotka. Aby tego dokonać, dzielna dziewczyna będzie musiała udać się w daleką podróż do Szmaragdowego Grodu. Zanim tam dotrze i zmierzy się z Błaznem, przeżyje mnóstwo przygód, spotka starych znajomych oraz zupełnie nowych, zaskakujących sojuszników.

 RIO 2

USA; b.o.; animowany/familijny/komedia/ 105 min

Wersja 3D 9:15 11:45

Pierwsza część „Rio” zarobiła prawie pięćset milionów dolarów i stała się światowym hitem. Druga część pokazuje życie Blu i Julii, którzy założyli rodzinę, mają trójkę dzieci i mieszkają w Rio. Blu stawia czoło swojemu wrogowi Nigelowi oraz próbuje nawiązać przyjazne stosunki z przerażającym teściem.

Blu i Julia wiodą w Rio szczęśliwe życie. Mają trójkę cudownych dzieci – Bię, która uwielbia czytać i wdała się w tatę, Tiago – najmłodsze z potomstwa, które uwielbia przygody i jest łobuziakiem oraz Carlę – najstarszą córkę, która kocha śpiewa i pragnie być artystką. Julia dochodzi do wniosku, że dzieci muszą się nauczyć żyć jak dzikie ptaki, dlatego namawia rodzinę na wyprawę do Amazonii. Przyjaciele Blu – Nico, Pedro i Luiz-ostrzegają go przed niebezpieczeństwami, które czyhają w dżungli. Z kolei optymista Rafael namawia go na wyprawę, bo szczęśliwa żona sprawia, że i mąż jest szczęśliwy. Gdy rodzina trafia do dżungli, poznaje Eduardo – przywódcę stada, który kieruje się żelaznymi zasadami, Mimi – zadziorną siostrę Eduardo, która zawsze mówi to, co myśli, oraz Roberto – czarującego ptaka, który sprawia, że Blu wpada w kompleksy. Główny bohater martwi się, że nie dopasuje się do dziko-żyjących ptaków i straci rodzinę. Tymczasem Nigel knuje intrygę, by zemścić się na Blu. Pomaga mu Gabi – urocza, ale i trująca żaba, która z miłości do Nigela posunie się do najgorszych czynów.

GODZILLA 3D

USA/Japonia; od 15 lat; akcja/sci-fi/thriller/ 123 min

19:15 21:45

Latem 2014 r. najsłynniejszy potwór świata znów zaatakuje. Warner Bros. Pictures i Legendary Pictures zaprezentują widzom porywający film przygodowy Godzilla. Młody wizjonerski reżyser Gareth Edwards (Strefa X) opowiada poruszającą historię o ludzkiej odwadze i pojednaniu w obliczu nieprzezwyciężonych sił natury. Budzący respekt Godzilla powraca, by przywrócić światu równowagę, gdy ludzie okazują się bezbronni.

CASANOVA PO PRZEJŚCIACH

USA; od 15 lat; komedia/ 89 min

17:00

Swoimi przebojami – „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać”, „Wszyscy mówią: kocham cię”, „Zakochani w Rzymie”, czy „Co nas kręci, co nas podnieca”, król komedii Woody Allen udowodnił, że jak mało kto potrafi lekko i dowcipnie opowiadać o miłości. Teraz pod jego fachową opieką John Turturro spróbuje sił w najstarszym zawodzie świata i na własnej skórze poczuje… nagi instynkt Sharon Stone.

Murray Schwartz (Woody Allen), właściciel antykwariatu, popada w problemy finansowe. Postanawia namówić przyjaciela – nieśmiałego kwiaciarza Fioravante (John Turturro), na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, tylko o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej życiem pani doktor. Oczywiście za „skromną opłatą”. Fioravante, choć z oporami, zgadza się na propozycję. W końcu czego nie robi się dla przyjaciół w potrzebie? Tak zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, gdyż sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi. Jednak pewnego dnia, za sprawą Murraya, Fioravante pozna kolejną potencjalną klientkę – Avigal (Vanessa Paradis). To spotkanie odmieni na zawsze życie obojga.

REPERTUAR OD 01 DO 05 CZERWCA

Seanse w tych dniach z powodu 7 FESTIWALU REŻYSERII FILMOWEJ będą wyświetlane w 2 salach kinowych zgodnie z poniższym repertuarem kina:

CZAROWNICA

USA; od 7 lat; familijny/fantasy/ 100 min

Wersja dubbing 2D 11:30 13:45

Wersja 3D dubbing: 9:15 16:00

Wersja 3D napisy: 19:00

BABADOOK

Norwegia; od 16 lat; horror/ 95 min

21:15

X-MEN: PRZESZŁOŚĆ, KTÓRA NADEJDZIE 3D

USA/ Wlk. Brytania; od 13 lat; akcja/sci-fi/ 131 min

Wersja napisy: 18:15 21:00

Wersja dubbing: 14:15

 CZARNOKSIĘŻNIK Z OZ: POWRÓT DOROTKI

USA/Japonia; od 15 lat; akcja/sci-fi/thriller/ 123 min

Wersja 2D 9:30

Wersja 3D 17:00

RIO 2

USA; b.o.; animowany/familijny/komedia/ 105 min

Wersja 3D 12:00

 

KONTAKT

CINEMA 3D Świdnica – Galeria Świdnicka

ul. Westerplatte 29, 58-100 Świdnica

tel: +48 74 639 90 56

www.cinema3d.pl