Strona główna Wydarzenia Świdnica Święto mam w Galerii Świdnickiej

Święto mam w Galerii Świdnickiej

2

Dzień wcześniej, niż wypadało to w kalendarzu, bo 25 maja, świętowano już po raz trzeci w Galerii Świdnickiej Dzień Mamy. Na zaproszenie odpowiedziały dzieci i ich wychowawcy ze świdnickich przedszkoli. To piękne święto umilili tancerze z Małej Świdnicy, którą kierują Maria Skiślewicz i Wojciech Skiślewicz. Całość prowadziła Bożena Kuźma.

dzień matki główne

A przed swoimi najukochańszymi mamusiami wystąpili:

– dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wesoła Piątka”: Franek Halicki, Melania Mielcarek, Kuba Szczerba i Zosia Miłkowska, Hania Bednarska, Julianna Synowska i Norbert Janasik oraz Tymoteusz Pijanowski i Martynka Szymańska,

– dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wesoła Piątka”: Hania Rosa, Dawid Suchodolski i Kuba Kłyż, Amelia i Julia Rakowskie, Hania Mielnik, Martyna Golon i Angelika Kurowska.

– dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 im. „Przyjaciele Kubusia Puchatka”: Alicja Szcześniak, Hanna Szponik, Oliwia Barcik, Małgosia Mech, Adrian Mech,
Kamila Baczyńska i Angelika Szkuciak – Szkoła Podstawowa nr 315 piosenka oraz Oliwia Kachnowicz z pracowni muzycznej MDK,

– dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6: Nicola Wojtowicz, Martyna Szymańska, Hania Osienienko , Kamil Musiał i Łucja Bojnowska, a także Martyna Gruszczyńska, Ania Krygier i Amelka Kalisz.

Dzieci wspólnie z Galerią Świdnicką przygotowały dla mamuś wiele niespodzianek, między innymi konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Mamy musiały odgadnąć między innymi ulubiony kolor czy imię najlepszego przyjaciela swojego dziecka. Po pięknych tańcach Małej Świdnicy była jeszcze jedna niespodzianka – własnoręcznie wykonane laurki. Mamy nie kryły wzruszenia, a dla wielu maluchów był to pierwszy występ na dużej scenie.

– Dzień Matki to piękne i niezwykłe święto, okazja do tego, by powiedzieć swojej mamie za co ją kochamy i cenimy. Maluchy robią to z niezwykłym wdziękiem, bardzo spontanicznie. Kolejny więc już raz zaprosiliśmy dzieci, by przygotowały same koncert dla swoich mam. Ze wzruszeniem słuchaliśmy wierszyków i piosenek. I świetnie się razem bawiliśmy – mówi Beata Moskal-Słaniewska, która w imieniu Galerii przygotowała upominki dla wszystkich występujących na scenie dzieci.

Poprzedni artykułPrawo do szczęścia [KONKURS DLA DZIECI]
Następny artykułRywalizacja o prymat na Dolnym Śląsku