Strona główna 112 Złodzieje na gościnnych występach

Złodzieje na gościnnych występach

0

16-latek z powiatu kłodzkiego wspólnie z 26-letnim sąsiadem włamał się do dwóch samochodów na terenie Świdnicy,  kradnąc radio samochodowe oraz etui na płyty CD. W trakcie przesłuchania okazało się, że to nie jedyne przestępstwa, jakie złodzieje mają na swoim koncie.

policja
Policjanci z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali do kontroli Audi A3. W pojeździe znajdowały się dwie osoby, które zaczęły sie nerwowo zachowywać. To skłoniło funkcjonariuszy do przeszukania pojazdu. W samochodzie należącym do 26-latka policjanci znaleźli pęk kluczy samochodowych, śrubokręty, klucz do przecinania rur metalowych oraz radio samochodowe. Do Świdnicy mężczyźni przyjechali „ na gościnne występy”.  Na terenie Dzierżoniowa usiłowali ukraść katalizator z samochodu Fiat Ducato. Urządzenia nie zdołali jednak odciąć, odpuścili sobie kradzież i pojechali do Świdnicy. Jeszcze tej samej nocy włamali się do dwóch VW Golf, skąd zabrali radio samochodowe i etui z płytami CD. Do samochodów włamali się przy pomocy dopasowanych kluczyków.

Jak się okazało w trakcie przesłuchania, to nie pierwsze przestępstwo zatrzymanych. Na swoim koncie mają także kradzieże paliwa oraz usiłowanie kradzieży motoru typu CROSS. Aby móc poruszać się samochodem i obserwować miejsca, gdzie można dokonać kradzieży lub włamania, skradli około 500 litrów paliwa z pięciu samochodów.

Teraz sprawa nieletniego trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, natomiast 26-latkowi może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułDiament dla marszałka senatu
Następny artykułRepatrianci z Kazachstanu osiądą w Świdnicy