Strona główna Wydarzenia Ze stypendiami i pracą w przyszłości

Ze stypendiami i pracą w przyszłości

0

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie podpisali umowy o stypendium ufundowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Nagrody są efektem wdrożonego w 2010 r. autorskiego programu stypendialnego spółki, skierowanego do najlepszych uczniów kolejowych kierunków w 14 szkołach w całej Polsce.

stypendia

W Żarowie sześcioro uczniów skorzysta ze stypendiów ufundowanych przez zarządcę infrastruktury. Stypendyści kształcą się na kierunku technik transportu kolejowego.

Warunkiem otrzymania  nagrody jest uzyskanie przez uczniów  technikum transportu kolejowego po I semestrze nauki  jak najwyższej średniej ocen i utrzymywanie takich wyników przez cały okres kształcenia. Wśród wyróżnionych stypendiami znaleźli się: Witold Zaremba, Wojciech Grzęda, Piotr Nowak, Patrycja Suck, Katarzyna Stanowińska, Joanna Chmiel. Stypendia mają realny wymiar. W pierwszej klasie uczniowie otrzymają co miesiąc 300 złotych, w II – 350 zł, w III – 400 zł, a w IV – 500zł.

W klasach  o profilu  kolejowym kształci się ponad 500 osób. W tym roku planowane jest zawarcie 88 umów stypendialnych, z uczniami którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w pierwszym semestrze roku szkolnego 2013/2014. Stypendystom, po zakończeniu nauki, Spółka gwarantuje zatrudnienie.