Strona główna Bez kategorii WORD w Świdnicy oficjalnie otwarty

WORD w Świdnicy oficjalnie otwarty [FOTO]

3

Pierwszy egzamin na prawo jazdy w Świdnicy zaplanowano na 23 kwietnia na godzinę 8.05. Dziś oficjalnie otwarto świdnicki oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

WORD2

Symbolicznego otwarcia dokonała posłanka Monika Wielichowska, która na plac manewrowy wjechała egzaminacyjnym fiatem. – To historyczny moment z dwóch powodów. Plac egzaminacyjny uruchamiamy w miejscu, gdzie kiedyś wstęp był wzbroniony, bo był to teren rosyjskich koszar. Jeszcze kilkanaście lat temu egzaminy można było zdawać w Świdnicy, dziś ponownie ośrodek działa w Świdnicy. A tereny powojskowe ponad 20 lat temu zostały przywrócone mieszkańcom – mówił Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Otwarcie oddziału WORD w Świdnicy pokazuje dobre współdziałanie władzy ustawodawczej i determinacji władz samorządowych miasta i województwa. Dzięki temu wygrywa bezpieczeństwo – podkreślał Jerzy Tutaj, marszałek województwa dolnośląskiego.

Biura świdnickiej filii WORD zostały ulokowane w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. B. Głowackiego 1 w Świdnicy. Plac manewrowy natomiast znajduje się pomiędzy ulicami Armii Krajowej i Bartosza Głowackiego. Zapisywać się można w dni powszednie od 8.30 do 15.15.

Za urządzenie biura filii wraz z wyposażeniem odpowiadał WORD. Miasto oprócz udostępnienia miejsca na organizację filii zajęło się urządzeniem placu manewrowego wraz z niezbędnym wyposażeniem – ogrodzeniem, kontenerem, doprowadzeniem mediów itp. Z budżetu miasta na ten cel przeznaczono ok. 100 tys. zł.

tepe

Poprzedni artykułZe stypendiami i pracą w przyszłości
Następny artykułNa ważny temat: Miejsce pod 100 domów