Strona główna Kultura Truskawkowe eliminacje, odsłona druga

Truskawkowe eliminacje, odsłona druga [VIDEO]

0

Rock i hip-hop rządziły podczas drugiej odsłony eliminacji do przeglądu Truskawka. W sobotni wieczór w Klubie Bolko w Świdnicy zagrali The Needle, Gram of Happiness i Demia Doberman Live Band.

Truskawka

Gram of Happiness ze Strzegomia – zespół zainicjował Michał, który poszukiwał chętnych, ambitnych ludzi do wspólnego grania. W niedługim czasie pojawili się Karol, który gra na perkusji, oraz Karol na basie. Zaczęli tworzyć własny materiał, lecz brakowało im kogoś, kto umie śpiewać. Wtedy pojawiła się Ola. Cały czas pracują nad coraz to nowym materiałem, który niedługo zapewne się ukaże.

Świdnicki Demia Doberman Live Band – zespół złożony z jednych z najciekawszych i najlepszych postaci muzycznych ze Świdnicy. Grupa ta na celu miała promocję solowej płyty świdnickiego rapera/wokalisty „Demii Dobermana” w konwencji rockowego show. Materiał został specjalnie unowocześniony, zaaranżowany i zabarwiony solowymi smaczkami.

Wrocławsko-marcinowickie The Needle –  w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza atak nerwowy. Zespół założony z inicjatywy Bartłomieja Różyckiego i Kacpra Kryjoma w kwietniu 2013 roku. Sama grupa definiuje swój styl jako vintage rock a tematyka tekstów opisuje najróżniejsze aspekty problemów związanych ze światem czy ludźmi.

Muzyczne Koktajle, czyli koncertowe eliminacje przeglądu Truskawka, zaplanowano na 29 marca oraz 12 i 26 kwietnia. Spośród uczestniczących w nich zespołów zostaną wybrane te, które w lipcu zaprezentują się na plenerowym finale w Parku Centralnym w Świdnicy. Wyboru dokona jury w składzie: Leszek Matus (pomysłodawca i organizator pierwszych edycji Truskawki w latach 80-tych), Robert „Stanley” Staniszewski (uczestnik pierwszych edycji Truskawki z zespołem Pornos Karabinos), Krzysztof Kołodziejczyk (basista zespołu Orchard) oraz Paweł Zając (muzyk i realizator dźwięku). Uczestników finału jurorzy wskażą po ostatnim „koktajlu”.