Strona główna Sport Moto Startuje Rajd Świdnicki Krause!

Startuje Rajd Świdnicki Krause!

0

Już tylko kilka godzin dzieli nas od startu 42. Rajdu Świdnickiego Krause. Start pierwszej próby po ulicach Świdnicy zaplanowany jest na piątkowy wieczór. Wszyscy kibice, którzy będą podziwiać rywalizację podczas piątkowego prologu czeka wiele atrakcji.

41 rajd swidnicki krause

Przed startem zawodników zgłoszonych do tegorocznego rajdu odbędzie się przejazd samochodów klasycznych, aut rajdowych z epoki i nie tylko.. Będziemy także świadkami ważnego wydarzenia, ponieważ na trasie będziemy mogli zobaczyć Marka Gieruszczaka i Macieja Maciejewskiego za kierownicą Fiata 126p ładnie nazwanego Zebrą. Jeleniogórska załoga właśnie takim autem dokładnie 25 lat temu wystartowała w Rajdzie Elmot! Historia zatacza koło i dzięki Maciejowi Bryniarskiemu, który idealnie odtworzył rajdowe auto tej znakomitej załogi 25 lat po ich występie w Świdnicy zobaczymy ich ponownie w naszym mieście w Fiacie 126p. Przejazd klasycznych samochodów zaplanowany jest w piątek ok. 18.25

Maciej Maciejewski: – 25 lat minęło, więc wspomnienia ożyły o tamtym starcie, mimo niemiłych wydarzeń, bo wówczas popsuliśmy auto. Fajnie wrócić na chwilę i poczuć tę atmosferę. Dzięki Maćkowi Bryniarskiemu możemy to zrobić i zaprezentować fundację pani Ewy Błaszczyk. Będąc czynnym kibicem życzę startującym kolegom powodzenia, a replika tamtego auta niech jeździ i bawi nas, a także kibiców zgromadzonych na tym odcinku.

Wśród blisko 30 samochodów, które będziemy mogli zobaczyć przed startem prologu będą m.in. rajdowe Fiaty 125p, Polonezy, Syrenę 105, rajdowe Porsche 911, ale także amerykański radiowóz policyjny i inne.

Od 12.00 do 16.00 trwa odcinek testowy rajdu, który w tym roku odbywa się na trasie z Witoszowa do Modliszowa. Ceremonia startu rozpocznie się o 16.30, a uroczyste otwarcie 42. Rajdu Świdnickiego Krause nastąpi o godzinie 17.15 w świdnickim Rynku. Pierwsze załogi przejadą rampę startu o 17.30. Prolog tegorocznego rajdu rozpocznie się o godzinie 19.03, a drugi przejazd odcinka specjalnego po ulicach Świdnicy nastąpi o 20.06.

Wszelkie informacja odnośnie rajdu na stronie: www.rajdkrause.pl