Strona główna Wydarzenia Świdnica Podbiją świat biznesu?

Podbiją świat biznesu?

0

Pokonali blisko 400 konkurentów i trafili do ścisłego, ogólnopolskiego finału. Dwaj uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, które  przydadzą się w budowaniu kariery w biznesie.

ZSE

W Rzeszowie zakończyły się tegoroczne zmagania najzdolniejszych i najbardziej wszechstronnych uczniów szkół kształcących w zawodach technik ekonomista i technik handlowiec. Do XIX edycji Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskiej zgłoszono 99 szkół ekonomicznych i handlowych z całego kraju. W eliminacjach szkolnych uczestniczyło ponad 2400 uczniów. W II etapie, podczas zawodów okręgowych, spotkało się 392 uczestników z 92 szkół z różnych stron Polski. W finale centralnym o nagrodę główną walczyło 65 osób w tym uczniowie klasy 4 TE2 Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, Paweł Tarczyński oraz Konrad Kwaśniewski.

 Do finału ustnego Komisja Główna Turnieju zakwalifikowała dwunastu uczestników, którzy w drugim dniu zawodów walczyli o miano najlepszego. W ostatecznej rozgrywce wystąpiła piątka najbardziej wszechstronnych zawodników. Zwyciężył Przemysław Żegnałek z ZS nr 1 w Koszalinie, a II miejsce zajął Konrad Kwaśniewski z ZSE w Świdnicy.

Wszyscy laureaci Turnieju (dwanaście osób) otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody i upominki, przygotowane przez licznych, rzeszowskich sponsorów, a także jednorazowe stypendia ufundowane przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Finalistom wręczono upominki oraz zaświadczenia, które uprawniają do zwolnienia z części pisemnej lub etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem etapu pisemnego najwyższego wyniku.

 

Poprzedni artykułStartuje Rajd Świdnicki Krause!
Następny artykułPotrącona na pasach