Strona główna Wydarzenia Świdnica Rusza rozbudowa NIFCO

Rusza rozbudowa NIFCO

0

Efektem rozbudowy fabryki japońskiego koncernu Nifco Poland będzie podwojenie zatrudnienie i potrojenie sprzedaży.  Symboliczne wbicie łopaty i rozpoczęcie kolejnej  inwestycji w Świdnicy zaplanowano tuż po świętach. W powstających halach zostanie uruchomiona linia do produkcji elementów do nowych modeli Porsche, a także do VW Caddy i Transporter.

800x600_nifco

Nifco Poland ma swój zakład w Świdnicy od 2006 r., a w grudniu 2013 roku firma otrzymała czwarte już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Przedsiębiorca chce zwiększyć produkcję i potroić sprzedaż z 40 do 120 mln zł. Obecnie w firmie pracuje ponad 170 osób, a dołączy do nich kolejne 180 (od początku roku firma zatrudniła już 30 osób)

Japońskie Nifco było pierwszą firmą, która wprowadziła tworzywa sztuczne jako alternatywę dla metali do produkcji tzw. fasteners, czyli zacisków, nitów i pierścieni. Koncern ma 37 fabryk w Azji (najwięcej w Chinach), Ameryce Północnej oraz w Europie.

 W Świdnicy rozbudowywany jest zakład produkujący plastikowe części dla przemysłu motoryzacyjnego, m.in. kanały wentylacyjne oraz schowki dla Porsche i Volkswagena. Zakończenie inwestycji zaplanowano na grudzień 2016 r.

Symboliczne rozpoczęcie budowy zaplanowano na 23 kwietnia.

Poprzedni artykułPiłkarze przeszkoleni z pierwszej pomocy
Następny artykułEnej i Liber na Kongresie Regionów [WIDEO]