Strona główna Wydarzenia Świdnica Poczytaj (w) Mechaniku

Poczytaj (w) Mechaniku

0

Zdarza im się czytać, ale po książkę sięgają raczej niechętnie. Jeśli już, to po obowiązkowe lektury, a z własnej woli to głównie literaturę fantasy. – Nie wiedzieliśmy, że jest tyle fajnych książek – przyznają zgodnie. A do wniosku dochodzą po „Dobrym wieczorze z książką”, na który zaprosiły panie bibliotekarki z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. „Dobry wieczór…” jest częścią projektu pod nazwą „Poczytaj (w) Mechaniku”, a okazją do spotkania był Światowy Dzień Książki.

czytanie 1

Uczniowie zapewniają, że poświęcili środowe popołudnie dobrowolnie. – Trochę baliśmy się nudy, ale jest całkiem ciekawie – mówią  chórem. W sali uwagę przyciąga oryginalna instalacja z fotelem z „Malucha” w roli głównej. To tu zasiadali zaproszeni goście i czytali krótkie fragmenty swoich ulubionych książek. Spotkanie dynamicznie prowadzi Paulina Chudy, pozostałe panie obsługują stolik z książkami, które można sobie pożyczyć. W przerwie wszyscy sięgają po kawę i ciastka, a tematem rozmów pozostaje literatura.

Goście są nieco stremowani. Atmosferę rozładowuje żywa reakcja publiczności. Jest i sporo śmiechu, nie brak zadumy. Wśród czytających znaleźli się Zbigniew Curyl, dyrektor MDK, Wojciech Koryciński, nauczyciel i pisarz, Teresa Wagilewicz, poetka, Barbara Elmanowska, pisarka, nauczycielki ZSM – Aleksandra Warchała, Anna Smusz-Malicka, Helena Pietrzak, uczniowie – Marcin Olszówka, Robert Ochman i Sebastian Malinowski. Przynieśli ulubione kryminały, biografie, wiersze, felietony. Każdy czyta zaledwie kilka minut. – To taki haczyk, żeby chciało się sięgnąć po całą książkę – śmieją się uczniowie. I zapewniają, że z ciekawości sprawdzą sami, co było dalej.

asz

Poprzedni artykułDziki w centrum miasta. Będą utrudnienia
Następny artykułArtur Żmijewski promuje festiwal [WIDEO]