Strona główna Wydarzenia Świdnica Pionierów do remontu

Pionierów do remontu

6

Kolejny fragment ulicy ma szansę na gruntowną modernizację. Świdnica otrzyma dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na remont ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej (między rondami). Miasto czeka jeszcze na pisemne potwierdzenie informacji.

Pionierów Ziemi Świdnickiej

– W zakresie inwestycji planujemy gruntowną przebudowę ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej na odcinku pomiędzy rondami, wraz z mostami i zatokami autobusowymi. Wartość zadania oszacowano na 3,76 mln zł, a dofinansowanie ma wynieść 50 procent. Więcej szczegółów przekażemy wkrótce – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.  Miasto już w ubiegłym roku ubiegało się o dofinansowanie, ale starania spełzły na niczym. Zapadła więc decyzja o wycofaniu z budżetu części wkładu własnego. W tej chwili zabezpieczone jest niespełna 800 tysięcy złotych. Konieczna będzie więc korekta. W tej chwili trudno mówić o konkretnej dacie rozpoczęcia inwestycji.

Przypomnijmy. Dzięki wsparciu z Narodowego Programu Dróg Lokalnych w 2011 roku udało się gruntownie odnowić ulicę Śląską i rondo Śląska/Pionierów. Inwestycja kosztowała ponad sześc milionów złotych, dotacja wyniosła 2,7 miliona złotych.

asz

Poprzedni artykułMłodzi siatkarze Dekorii w finale Dolnego Śląska
Następny artykułPolityczny Kryształ dla Beaty Moskal – Słaniewskiej