Strona główna Sport Siatkówka Młodzi siatkarze Dekorii w finale Dolnego Śląska

Młodzi siatkarze Dekorii w finale Dolnego Śląska

0

Turniej  mini-siatkówki  „Kindersport” to w kategorii wiekowej szkół podstawowych najbardziej prestiżowe zawody. Polegają one na dwukrotnych eliminacjach w województwie i wyłonieniu ośmiu drużyn, które powalczą w wielkim finale. Ze świetnej strony w turniejach eliminacyjnych pokazali się młodzi siatkarze UKS-u Dekoria Świdnica.

dekoria

Trzy pierwsze drużyny z każdego województwa startują w mistrzostwach Polski. Rozgrywane są trzy kategorie: dwójki (IV klasa szkół podstawowych), trójki (V klasa) oraz czwórki (VI klasa) – oczywiście osobno dla chłopców i dziewcząt. Właśnie we Wrocławiu zostały zakończone eliminacje dwójek, które okazały się szczęśliwe dla młodych świdnickich siatkarzy. W kategorii „dwójek” do stolicy Dolnego Śląska przyjechało 20 drużyn, a klub ze Świdnicy wystawił 2 ekipy: UKS Dekoria Świdnica I (kapitan Pietrzak, Silko, Dziaczyński ) oraz Świdnica II (kapitan Sierzputowski, Majewski, Misiak).

 
Pierwsza  nasza drużyna w pierwszych eliminacjach zajęła drugie miejsce, przegrywając tylko jeden mecz w finale z drużyną z Kamiennej Góry. W drugich eliminacjach po ostrej walce zajęliśmy 5. miejsce, ostatecznie w klasyfikacji końcowej zdobywając po 37 punktów razem z drużyną z Wrocławia. To dało naszej drużynie  3. miejsce  i zapewniło drogę do finału Dolnego Śląska. O ile start w finałach pierwszego składu nie zaskakuje, ponieważ drużyna ta ma doświadczonych graczy, którzy już kilkakrotnie brali udział w zawodach ogólnopolskich walcząc w ścisłych finałach, o tyle niespodzianką jest wejście do finału drugiego zespołu. Prezes klubu Piotr Kurnicki szczególnie chwali dojrzałość, mądrość gry na boisku Tomka Sierzputowskiego, który rocznikowo jest  młodszy, a to dobrze rokuje na przyszły rok. Turniej finałowy odbędzie się 24 kwietnia we Wrocławiu.

 
W kategorii „trójek” startowało 16 drużyn, w tym UKS Dekoria Świdnica (kapitan Ciunajtis, Woźniak, Taurogiński, Boguń). W tej kategorii nasi zawodnicy dwukrotnie jechali na turnieje kwalifikacyjne do Milicza, gdzie pod czujnym okiem trener Magdy Antoniak zajęli kolejno ósme i szóste miejsce. Ostatecznie nasza drużyna była siódma i to pozwoli nam jechać na finały dolnośląskie, które odbędą się 12 kwietnia w Miliczu.

 
Warto dodać, że w grach finałowych turnieju Kindersport kolejność drużyn z kwalifikacji jest nieistotna. Tym razem drużyny grają systemem każdy z każdym bez podziału na grupy, jak to miało miejsce w eliminacjach. Trzymamy kciuki za naszych chłopaków.

Poprzedni artykułCo grają w kinie?
Następny artykułPionierów do remontu