Strona główna Temat dnia Nifco: Sól, ryż i wino na szczęście

Nifco: Sól, ryż i wino na szczęście [FOTO]

6

Ryżem, solą i winem prosili boga Kami o pomyślność. W egzotyczny dla Polaków sposób rozpoczęła się budowa kolejnej części świdnickiej fabryki japońskiego koncernu Nifco. Na mocy czwartego już pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na 8 tysiącach m2 powstanie nowa hala, w której będą produkowane m.in. elementy do Porsche. Załoga podwoi się. Pracę otrzyma kolejnych 180 osób.

Nifco 6

Teren pod inwestycję przy ulicy Przemysłowej już został przygotowany. Od chwili wydania zezwolenia decyzje zapadały błyskawicznie, co związane jest z intratnymi zamówieniami. W rozbudowanym zakładzie zostaną zainstalowane nowe linie technologiczne do produkcji kanałów wentylacyjnych i schowków samochodowych głównie dla Porsche i Volkswagena. Wartość inwestycji osiągnie co najmniej 60 milionów złotych.

W oryginalnej uroczystości, opartej na religii Shinto, uczestniczyli m.in.  Siegfried Baier, dyrektor Nifco Poland, Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „Invest-Park”, Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy, przedstawiciele firmy Takenaka, która wybuduje halę, oraz reprezentacja załogi. Wiceprezydent podkreślał  szczególną rolę Nifco dla Świdnicy. – To jeden z pierwszych zakładów, który ulokował się w naszej podstrefie. Dziś, w 10-rocznicę utworzenia podstrefy, znów rusza budowa, dając szansę świdniczanom na nowe miejsca pracy – mówił podczas ceremonii.

Rekrutacja już trwa. W kwietniu firma dodatkowo zatrudniła 10 osób w ramach rządowego programu „50+”. Zakończenie budowy nowej hali planowane jest jeszcze w tym roku, a produkcja ma ruszyć w lutym 2015.

asz

Poprzedni artykułOjcowie Konstytucji 3 Maja
Następny artykułPaulina Lenda z debiutancką płytą