Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Najmłodsi uczą się pomagać

Najmłodsi uczą się pomagać

0

Ktoś zasłabł, zemdlał, albo jesteśmy świadkami wypadku? Jak się zachować? O tym będzie można się przekonać podczas I międzyszkolnego konkursu „Nie bój się pomagać”, którego organizatorem jest Przedszkole „Bajkowa Dolinka” w Pszennie.

ratownicy_pszenno (5)

– W roku szkolnym 2013/2014 Przedszkole ,,Bajkowa Dolinka’’ przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Dziecko – Bezpieczne Przedszkole 2014.Ideą konkursu jest propagowanie wśród najmłodszych zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo, poszerzanie wiedzy i umiejętności mającej uchronić je w przyszłości przed niebezpieczeństwem i przygotować do rozważnego i mądrego udziału w dorosłym życiu – mówi Ewa Wasilenia, dyrektor przedszkola.

29 maja w godz. 9.30-11.30 na sali gimnastycznej w Pszennie 5 osobowe zespołu wykonają różnego rodzaju zadania, dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurs będzie składał się zarówno z części teoretycznej (pytania, zagadki) oraz praktycznej, dostosowanej do wieku i możliwości dzieci.

Jednak, jak przystało na gospodarzy, przedszkolaki z Pszenna zaprosiły do siebie przedstawicieli Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy medycznych, aby przed konkursem jeszcze bardziej zgłębić tajniki pierwszej pomocy.

– Ratownicy przekazali dzieciom wiele ważnych informacji z zakresu bezpieczeństwa, jak również zachowania się w sytuacji gdy należy ratować życie. Spotkanie było nie tylko pogadanką, ale również konkretnym działaniem. Przedszkolaki nauczyły się m.in. zakładać opatrunki – dodaje dyrektor przedszkola.

– Wydarzenia sprzed kilku tygodni o tym, jak 11-letnia Ala uratowała życie swojej mamie, bo w porę wezwała pogotowie dowodzą jak ważne jest propagowanie zasad pierwszej pomocy wśród najmłodszych. Każdego roku uczniowie szkół gimnazjalnych i podstawowych odbywają cykl spotkań z przedstawicielami służb mundurowych. Cieszę się, że tym razem taką szansę będą miały przedszkolaki z terenu gminy Świdnica, którzy 29 maja zmierzą się w I międzyszkolnym konkursie „Nie bój się pomagać” – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułPolonia powalczy o puchar w Ząbkowicach Śląskich
Następny artykułRemontu szybko nie będzie