Strona główna Wydarzenia Świdnica Katyń – pamiętamy

Katyń – pamiętamy

0

Miasto Świdnica zaprasza do udziału w dwóch wydarzeniach związanych z 74. rocznicą Zbrodni Katyńskiej.-  Poszukując form pielęgnowania pamięci o naszej historii, wykraczających poza bardzo uroczyste, oficjalne spotkania, proponujemy udział w I Świdnickim Marszu Katyńskim oraz Koncercie Katyńskim – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Katyń

I Świdnicki Marsz Katyński organizowany we wtorek, 8 kwietnia to przemarsz grupy rekonstrukcyjnej w mundurach Wojska Polskiego z września 1939 roku w eskorcie żołnierzy sowieckich na trasie pl. Grunwaldzki – skwer przy pl. św. Małgorzaty. Kolumna wyruszy o godz. 15.00 spod Klubu Bolko. Na skwerze przy Dębie Katyńskim o godz. 15.30 odbędzie się inscenizacja przygotowana przez Młodzieżowy Dom Kultury z udziałem między innymi młodzieży z IV Liceum Ogólnokształcącego.

Koncert Katyński organizowany w czwartek, 10 kwietnia w sali teatralnej w Rynku to wydarzenie artystyczne organizowane przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Do współpracy zaproszony został zespół muzyków i wokalistów pod kierownictwem Mirosława Jabłońskiego. Spektakl ma bardzo ciekawą oprawę, którą zapewniają młodzi świdniccy twórcy filmowi oraz młodzież tworząca grupę rekonstrukcyjną na potrzeby I Świdnickiego Marszu Katyńskiego.

Wstęp wolny.

***

I Świdnicki Marsz Katyński

(wtorek, 8 kwietnia)

Program marszu grupy rekonstrukcyjnej z IV Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy w mundurach historycznych Wojska Polskiego pod eskortą żołnierzy sowieckich: godz. 15.00 – rozpoczęcie marszu przy Klubie „Bolko” pl. Grunwaldzki, przemarsz ulicami: Łukowa, Rynek, Franciszkańska, pl. św. Małgorzaty, godz. 15.30 – finał marszu połączony z happeningiem na skwerze przy Dębie Katyńskim.

Koncert Katyński

(czwartek, 10 kwietnia, godz. 18.00, sala teatralna ŚOK, Rynek, wstęp wolny)

zatytułowany „I pamiętaj, że dana ci pamięć. Nie kłam sobie, a nikt ci nie skłamie”

 Koncert w wykonaniu muzyków, przygotowany pod kierownictwem Mirosława Jabłońskiego, zabierze słuchaczy w podróż po historii Polski. Przez kilka miesięcy młodzi muzycy przygotowywali projekt, który zostanie zrealizowany w formie inscenizowanego koncertu z udziałem solistów wykonujących utwory z repertuaru m.in. Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Jana Pietrzaka.

Koncert finansowo wsparło Miasto Świebodzice – Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz oraz Miejski Dom Kultury w Świebodzicach.

Poprzedni artykułPodziel się jednym procentem
Następny artykułŁowcy.B w Świdnicy