Strona główna Wydarzenia Jak lepiej kształcić przyszłe kadry?

Jak lepiej kształcić przyszłe kadry?

1

Jak skutecznie znaleźć pracowników oraz skutecznie kształcić absolwentów szkół, którzy później znajdą pracę – to główny temat spotkania, które niedawno zorganizowano w Urzędzie Miejskim. Zaproszenie od prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka przyjęli przedstawiciele środowiska samorządowego, biznesowego i edukacyjnego.

spotkanie_HR1

 – Spotkanie to kolejny pomysł na rozwijanie współpracy ze świdnickimi inwestorami. Tym razem skupiliśmy się na szefach działów HR
w przedsiębiorstwach, ponieważ chcemy im pomóc w pozyskiwaniu pracowników, a dla nas jest to informacja o tym jak modyfikować program nauczania, by szkoły kształciły potrzebnych fachowców
– mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. Właśnie problematyka rynku pracy analizowana przez pryzmat oczekiwań pracodawców w zakresie kształcenia przyszłej kadry pracowniczej w świdnickich szkołach była tematem przewodnim. W spotkaniu wzięli udział pracodawcy, przedstawiciele działów HR, Powiatowego Urzędu Pracy, Starostwa Powiatowego, dyrektorzy szkół. Uczestnicy spotkania zgodnie podkreślali wagę decyzji, by już na etapie edukacji gimnazjalnej prócz wyboru szkoły (rozmowy z doradcami zawodowymi), organizować odwiedziny w szkołach ponadgimnazjalnych, po to, by uczniowie mogli zapoznać się z ich ofertą oraz w świdnickich zakładach, gdzie młodzież mogłaby poznać zakres ich działania.

To ważna sprawa ponieważ linie montażowe w dzisiejszych zakładach, to nie ta epoka co kiedyś. Naszpikowane elektroniką, skomplikowane technicznie, stąd potrzeba zatrudniania fachowców – podkreślali pracodawcy. To nie ostatnie spotkanie poświęcone lokalnemu rynkowi pracy.