Strona główna Bez kategorii Darmowe badania dla pań

Darmowe badania dla pań

0

Połowa kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie.Mieszkanki powiatu świdnickiego będą miały szansę nadrobić zaległości już na początku maja.

mammobus

Z badań, realizowanych przez LUX MED, za darmo mogą skorzystać panie w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 – 1964), które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z mammografii.  Aby uniknąć oczekiwania przed mammobusem, warto skorzystać z wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.fado.pl

Mammografię można będzie wykonać w mammobusie, który odwiedzi:

• Świebodzice – 5 i 6 maja przy Ośrodku Zdrowia, ul. Aleje Lipowe 15

• Strzegom – 7 maja przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Mickiewicza 2

• Jaworzynę Śląską – 11 maja przy Stadionie, ul. Sportowa

• Żarów – 11 maja przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Armii Krajowej 55

• Marcinowice – 12 maja na parkingu przy Urzędzie Gminy, ul. Tuwima 2

 UWAGA: Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Ma na celu  objęcie swoim zasięgiem jak największej liczby kobiet w populacji 50 – 69 lat, czyli najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi. Otrzymywany wynik badania skryningowego (przesiewowego) to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją – czy wynik jest zmianowy bądź bezzmianowy. Nie jest on w formie pełnego opisu diagnostycznego tak, jak przy tradycyjnym badaniu. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania.

Poprzedni artykułDługa majówka z parowozami
Następny artykułDziesięć lat strefy ekonomicznej w Świdnicy