Strona główna Temat dnia Blackrock Arena – budowa rusza!

Blackrock Arena – budowa rusza!

9

Po 7 latach na terenie Zaułka Świętokrzyskiego wreszcie rozpoczną się prace. To już jest pewne. Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę, o czym na ostatniej sesji poinformował zastępca prezydenta miasta, Ireneusz Pałac. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, budowa obiektu ma potrwać  ok.15-18 miesięcy.

WIZUALIZACJA03wizualizacja Pracownia Q2 Studio

– Cały czas konsekwentnie realizujemy założenia i chcemy to zrobić jak najszybciej. Nie jestem w stanie powiedzieć na razie nic więcej – mówi Paweł Skonieczny, prokurent spółki Blacrock Properties.

W ubiegłym tygodniu prezydent miasta, Wojciech Murdzek podpisał z inwestorem dwa porozumienia. Pierwsze  dotyczy obsługi komunikacyjnej obiektu, które mówi, że Blackrock Properties na własny koszt wykona dokumentację projektową i przebuduje ulicę Różaną. Wszystko to ma być prowadzone pod nadzorem miasta. Jeśli okaże się, że spółka nie wywiązała się z umowy, miasto przejmie działania i na koszt firmy dokończy inwestycję.

Drugie porozumienie dotyczy zagospodarowania terenu przy samej galerii – zabudowy między ulicami: Łukowa, Trybunalska, Różana. Inwestor na własny koszt wykona m.in. nową kotłownię na zapleczu budynków przy ul. Łukowej, deptak oraz parking na ok. 70 samochodów. Spółka ma również wykonać podziemne zbiorniki na odpady komunalne. Miasto dołoży do tych zadań 600 tys.zł.

Podpisane porozumienia mają dać gwarancję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Gdyby jednak tak nie było, w krytycznej sytuacji Miasto może przejąć obowiązki inwestora na jego koszt i dochodzić kar umownych. Zgodnie z umową galeria ma powstać nie później, jak na początku 2017 roku, jednak niewykluczone, że nowym obiektem mieszkańcy będą się cieszyć wcześniej.

O szczegółach projektu budowy pisaliśmy TU

NM

Poprzedni artykułNa ważny temat: Rada Seniorów w Świdnicy
Następny artykułWojna o władzę w piłkarskim Gryfie Świdnica