Strona główna 112 Zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Zlikwidowali plantację konopi indyjskich

8

Policjanci z powiatu świdnickiego zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 30 i 43 lat.

plantacja3

Policjanci z Komisariatu w Strzegomiu ujawnili plantację konopi. W pomieszczeniach opuszczonego budynku funkcjonariusze znaleźli 136 roślin w donicach. Konopie różnej wielkości, od 15 do 100 centymetrów, znajdowały się w specjalnie przygotowanym do hodowli pomieszczeniu. W trakcie czynności , w których udział brali także funkcjonariusze z grupy realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn: 30 – latek z Wrocławia i 43 – letni mieszkaniec Strzegomia.

Rośliny zostały zabezpieczone do badań przez technika kryminalistyki. Obaj zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Obecnie funkcjonariusze badają wszystkie okoliczności związane z zabezpieczoną uprawą.

Za posiadane środków odurzających jak i ich uprawę grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość narkotyków, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułTo będą długie obrady
Następny artykułMaciej Kurnicki w dolnośląskiej kadrze