Strona główna Wydarzenia Świebodzice Zaplanuj karierę

Zaplanuj karierę

0

Już po raz drugi w Świebodzicach zorganizowane zostaną targi edukacyjne, skierowane przede wszystkim do młodzieży. 20 marca w Miejskim Domu Kultury w godzinach 10.00-14.00 kilkanaście uczelni wyższych i szkół ponadgimnazjalnych z regionu będzie prezentować swoją ofertę edukacyjną – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

targi

-Wybór dalszej ścieżki kształcenia jest niezmiernie ważny. W przypadku młodych ludzi to szczególnie trudna decyzja, dlatego mam nadzieję, że spotkanie w jednym miejscu kilkunastu placówek choć trochę ułatwi podjęcie decyzji – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Do udziału w targach zaproszono najważniejsze uczelnie wyższe z województwa a także szkoły ponadgimnazjalne z całego regionu. Do odwiedzenia prezentacji organizatorzy zachęcają młodzież nie tylko ze Świebodzic, ale także gmin ościennych: Wałbrzycha, Świdnicy czy Strzegomia. W ubiegłym roku podczas targów prezentowało się aż dwadzieścia uczelni wyższych, a ich stoiska odwiedziło kilkaset młodych ludzi.

Organizatorem II Świebodzickich Targów Przedsiębiorczości i Planowania Kariery jest Urząd Miejski w Świebodzicach wraz z Powiatowym Urzędem Pracy – Filią w Świebodzicach, przy współpracy z Centrum Planowania Kariery.