Strona główna Wydarzenia Wielki sukces Kasprowiczan

Wielki sukces Kasprowiczan

0

Beata Janus i Andrzej Błażewicz, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, przeszli pomyślnie okręgowy etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego i znaleźli się w gronie uczniów zakwalifikowanych do zawodów centralnych. 

Beata Janus i Andrzej Błażewicz

Sukces Beaty i Andrzeja jest efektem nie tylko talentu i pasji literackiej czy teatralnej, ale także ogromnego wysiłku włożonego w przygotowanie do Olimpiady. Poza obszerną znajomością historii literatury Beata specjalizuje się w twórczości Witolda Gombrowicza i Andrzeja Bobkowskiego, a Andrzej – historii teatru i twórczości Witkacego – mówi Robert Kaśków, dyrektor I LO w Świdnicy.

Zmagania w Warszawie zaplanowano w dniach 9-12 kwietnia. Olimpijczycy z “Kasprowicza” przystąpią do pisemnego etapu, w którym zmierzą się z formą rozprawki lub interpretacji porównawczej, dalej zaś czeka ich rozmowa dotycząca historii literatury i językoznawstwa.

Tytuł finalisty lub laureata jest równoznaczny ze zwolnieniem z egzaminu maturalnego z języka polskiego, tj. uzyskaniem wyniku 100%.

Opiekunami uczniów są Alina Szeptycka i Beata Wierzbicka.