Strona główna Wydarzenia Świebodzice Uwaga na utrudnienia w Świebodzicach

Uwaga na utrudnienia w Świebodzicach

0

Przez najbliższe miesiące mieszkańców Świebodzic czekają spore utrudnienia. Wraz z początkiem marca zostanie częściowo zamknięte skrzyżowanie ulic Strzegomska/Łączna – nie będzie możliwy skręt w ulicę Łączną. 

mapka

Ma to związek z dwoma dużymi inwestycjami – rozpoczęciem przez gminę budowy infrastruktury kanalizacyjnej w  ul. Łącznej i  z kontynuacją prac drogowych związanych z przebudową drogi wojewódzkiej nr 374 (poszerzenie jezdni i budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Strzegomskiej z ul. Łączną i Wodną).

Utrudnienia czekają zatem kierowców i pasażerów miejskich autobusów

– pojazdy linii DLA będą kursować inną trasą, a cała linia zostanie rozdzielona na dwie podlinie – na mapce zaznaczone kolorem zielonym i niebieskim;

-pasażerowie, chcący dostać się np. z Pełcznicy na Ciernie, będą musieli przesiąść się z jednej linii na drugą, nie będą natomiast musieli dwukrotnie kasować biletu – na całej trasie obowiązywać będzie jeden bilet, który skasujemy na początku jazdy, wsiadając do pierwszego autobusu;

– zmieniona organizacja będzie obowiązywać do czasu zakończenia robót na przebudowywanym skrzyżowaniu, co według informacji uzyskanych od wykonawcy przebudowującego drogę nr 374, potrwa przez  cztery miesiące.

W dalszej kolejności, gdy do prac przystąpią drogowcy budujący rondo, zamknięta zostanie także ul. Wodna – będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu na czas prowadzenia robót  oraz wytyczony zostanie objazd dla kierowców udających się w kierunku Cierni.