Strona główna Wydarzenia Świdnica Szkoła dla rodziców i wychowawców

Szkoła dla rodziców i wychowawców

0

W Świdnicy rodzice i wychowawcy chodzą do… szkoły. Obecnie można się jeszcze zapisać na kolejną edycję projektu, która ruszy pod koniec marca.

szkoła_rodziców_plakat 1

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły? – między innymi takie umiejętności zdobędą rodzice i wychowawcy, którzy wezmą udział w zajęciach z psychologami i  pedagogami. Podczas 40-godzinnych warsztatów i ćwiczeń (10 spotkań) rodzice i wychowawcy będą mieli szansę popracować nad poprawą kontaktu z dzieckiem poprzez budowanie więzi i dobrych relacji. Rodzice nauczą się  m. in. jak motywować dziecko do współpracy i wspólnie rozwiązywać konflikty. Warsztaty finansowane są przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 Zajęcia prowadzone są w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 w Świdnicy. Warsztaty są przeznaczone dla mieszkańców Świdnicy. Udział w zajęciach jest bezpłatny, jednak w związku z dużym zainteresowaniem konieczne są wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów: 721 132 292, 785 412 999.

 ***

 „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” to program o zasięgu ogólnopolskim, realizowany w Polsce nieprzerwanie od 1996 roku, od 2008 roku również na Litwie. W roku 2004 został wpisany w Narodowy Plan Działań na Rzecz Dzieci. Posiada rekomendację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a w chwili obecnej trwają procedury wpisania programu do Banku EDDRA (European Drug Demand Reduction Action).

szkoła_rodziców_plakat

 

Poprzedni artykułUwaga na utrudnienia w Świebodzicach
Następny artykułRuszyła kanalizacja sołectwa Boleścin