Strona główna Sport Piłka ręczna Ten mecz trzeba wygrać!

Ten mecz trzeba wygrać!

0

Rozgrywki I ligi piłki ręcznej wkraczają w decydującą fazę. Dla walczących o utrzymanie Szarych Wilków nie będzie już meczów nieważnych. Zostały tylko ważne i bardzo ważne. Takim też będzie najbliższy pojedynek z sosnowieckim Zagłębiem (sobota, 8 marca, godzina 18.00, hala na osiedlu Zawiszów). Wygrana pozwoli na ponowne odskoczenie na cztery punkty od strefy barażowej. Jakakolwiek strata mocno skomplikuje sytuację…

 skpr

Po dwudziestu kolejkach świdniczanie zajmują 10. miejsce, mając w dorobku 13 punktów. Dwa punkty mniej i dwa oczka niżej są nasi rywale. Zagłębie okupuje, dwunaste, barażowe miejsce. Nie ma wątpliwości: zapowiada się sportowa walka na śmierć i życie i miejmy nadzieję piękne widowisko.  Tym bardziej, że oba zespoły dobrze spisują się w rundzie rewanżowej. Zagłębie zdobyło już siedem punktów. Pokonało na wyjeździe akademików z Lublina i systematycznie punktuje na własnym parkiecie: zwycięstwa z Olimpem Grodków i SPR-em Tarnów oraz remis z Ostrovią. Zagłębie to jednak nieco inna drużyna niż na początku rozgrywek. Młody zespół trenera Krzysztofa Adamuszka okrzepł, a wzmocniony wypożyczonym z Piotrkowa bramkarzem Patrykiem Wnukiem wyraźnie uwierzył we własne możliwości. Obok wspomnianego golkipera, świdniczanie będą musieli zwrócić baczną uwagę na trio:  Tomasz Kulka, Jakub Fidyt, Patryk Strużyna. Wszyscy są w pierwszej dwudziestce najlepszych strzelców I ligi, razem rzucając ponad 260 bramek!

Z kolei ŚKPR w drugiej rundzie wzbogacił się o pięć punktów, przy czym podopieczni Krzysztofa Terebuna mierzyli się z bardziej wymagającymi rywalami (remis w Przemyślu oraz zwycięstwa z Viretem Zawiercie i AZS-em UMCS Lublin u siebie). Świdniczanie byli blisko wywiezienia punktów z Piekar Śląskich i Końskich. O minimalnych porażkach decydowała końcówka. Co również ważne od kilku tygodni zespół prezentuje się naprawdę dobrze. Jest waleczny i zdeterminowany, a te atuty są nie mniej ważne od umiejętności.

Liczymy, że dwa punkty zostaną w Świdnicy, a nasz zespół podobnie jak w listopadzie w Sosnowcu pokona ekipę z Sosnowca. W tym miejscu apel i prośba do kibiców: w sobotni wieczór stwórzcie gorącą atmosferę i pomóżcie w odniesieniu bardzo potrzebnego zwycięstwa!

bok emocji sportowych na widzów czekać będą dodatkowe atrakcje: występy cheerleaderek oraz okazja do zdobycia atrakcyjnych nagród: talonów do pizzerii AgaDare z ulicy Jasińskiego, talonów na torty do cukierni Kasia z ulicy Długiej, zaproszenia do Cinema 3D w Galerii Świdnickiej, karty członkostwa w klubie Condizione w Galerii Świdnickiej.

I liga piłki ręcznej. ŚKPR Świdnica – Zagłębie Sosnowiec (sobota, 8 marca, godzina 18.00 hala na osiedlu Zawiszów). Bilety: 10 zł normalne, 5 zł ulgowe (młodzież do lat 18).