Strona główna Sport Piłka ręczna Świetny wynik ŚKPR-u w Kaliszu

Świetny wynik ŚKPR-u w Kaliszu

0

Z tarczą wrócili z Kalisza szczypiorniści ŚKPR-u Świdnica, którzy pokonali miejscowy MKS 26:23. Po tej wygranej i porażkach naszych najgroźniejszych rywali w walce o utrzymanie: Anilany Łódź, Zagłębia Sosnowiec i SPR-u Tarnów, zapewnienie sobie ligowego bytu na parkietach I ligi jest już na wyciągnięcie ręki.  

 SKPR001

Ojcem zwycięstwa był bramkarz Szarych Wilków, Błażej Potocki, który wcześniej przez wiele lat strzegł kaliskiej bramki. Wyszło na to, że wyciągnął lepsze wnioski z dziesiątek wspólnych treningów z kolegami z MKS-u. Odnotujmy zresztą, że był to kolejny bardzo dobry występ Potockiego, który trafił do Świdnicy w przerwie zimowej. – Fakt, że grałem przeciwko swojemu byłemu klubowi nie miał dla mnie jakiegoś większego znaczenia. Po prostu tam, gdzie jestem staram się grać najlepiej jak potrafię. Teraz gram w Świdnicy i staram się najlepiej jak potrafię pomóc swojej drużynie. Dzisiaj zagrałem na luzie i dobrze, bo jak mam „spinkę”, to nie wychodzi mi to na dobre. Jestem zadowolony ze swojego występu, ale oklaski należą się całemu zespołowi. Piłka ręczna to przecież gra zespołowa, a chłopaki bardzo pracowali i pomagali mi w obronie – wyznał po meczu na oficjalnej stronie świdnickiego klubu Błażej Potocki.

 

MKS Kalisz – ŚKPR Świdnica 23:26 (11:11)

 

ŚKPR: Potocki, Bajkiewicz – K. Rogaczewski (10), Misiejuk (4), Dębowczyk (3), Piędziak (2), Motylewski (2), S. Makowiejew (2), Pułka (2), Brygier (1), P. Rogaczewski

Kary: MKS 10 minut, ŚKPR 2 minuty

 

Karne: MKS 4/2, ŚKPR 0/0