Strona główna Temat dnia Dostęp do ZIP będzie można uzyskać w Świdnicy

Dostęp do ZIP będzie można uzyskać w Świdnicy

1

W czwartek, 27 marca w godz. 9.00-14.30 w holu świdnickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie działało specjalne stanowisko Narodowego Funduszu Zdrowia. W ramach akcji Urzędu Miejskiego w Świdnicy i Narodowego Funduszu Zdrowia świdniczanie będą mogli mieć nadany dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP).

 Zdrowie z

– Zintegrowany Informator Pacjenta to serwis internetowy, dzięki któremu każdy zainteresowany może sprawdzać na bieżąco historię udzielonych mu i sfinansowanych przez NFZ świadczeń opieki zdrowotnej oraz zrealizowanych recept. System potwierdza także status ubezpieczenia, co jest przydatne podczas ubiegania się o wyrobienie w NFZ Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), jak również podczas wizyty u lekarza. Pacjent otrzymuje możliwość skonfrontowania faktycznego przebiegu swojego leczenia z tym co zostało odnotowane w dokumentach, oraz uzyskuje informacje o kosztach poniesionych przez NFZ w związku z jego leczeniem – wylicza Grażyna Wywrot, kierownik wałbrzyskiej delegatury NFZ.

Co więcej ZIP zawiera wykaz placówek mających podpisane umowy z NFZ wraz z mapami dojazdu oraz godzinami otwarcia, a także w przypadku niektórych usług medycznych pozwala na sprawdzenie czasu oczekiwania na udzielenie świadczenia.

Osoby zainteresowane dostępem do ZIP-u mogą uzyskać go w oddziałach NFZ, a także podczas czwartkowego, 27 marca spotkania w Świdnicy. Do uzyskania dostępu wystarczy dowód osobisty lub paszport oraz wypełnienie wniosku na miejscu.

Poprzedni artykułPrzedsiębiorcy po spotkaniu kooperacyjnym
Następny artykułŚwietny wynik ŚKPR-u w Kaliszu