Strona główna Kultura „Przedwiośnie” przebojem w Koninie

„Przedwiośnie” przebojem w Koninie

0

Tylko uczestnicy tegorocznych warsztatów wokalnych w Lubachowie mogli poczuć klimat „Przedwiośnia”. Nie sądzili jednak, że jedna z 10 piosenek, która znajdzie się na trzecim muzycznym krążku zatytułowanym „Smaki Przedwiośnia”, to zwycięski utwór w konkursie na piosenkę dziecięcą i młodzieżową Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Warsztaty muzyczne  w Lubachowie

Utwór „Przedwiośnie” z muzyką Dariusza Jarosa do słów Tadeusza Szarwaryna zyskał największe uznanie jury, tegorocznego konkursu kompozytorskiego. Konkurencja była duża, bowiem nadesłanych było 107 kompozycji (w roku poprzednim 66). W ubiegłym roku za piosenkę „Bal w szkole” zdobyliśmy wyróżnienie, a w tym roku za „Przedwiośnie” 1 miejsce – mówi Tadeusz Szarwaryn.

Komisja artystyczna w składzie: Anna Serafińska – przewodnicząca jury, Krystyna Piotrowska, Krzysztof Antkowiak i Ryszard J. Piotrowski po przesłuchaniu 107 utworów postanowiła przyznać:

  • I nagrodę – „Przedwiośnie”, muzyka: Dariusz Jaros, słowa: Tadeusz Szarwaryn
  • II nagrodę – „Biegnij zimo na biegun”, muzyka: Michał Makulski (Pabianice), słowa: Stefan Szulc (Sosnowiec)
  • III nagrodę – „Chwila dla siebie”, muzyka: Joanna Stach, Dominik Kozicki (Stargard Szczeciński), słowa: Joanna Stach (Stargard Szczeciński).

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca jest znakomitym miejscem do promowania twórczości kompozytorskiej i literackiej. Każdego roku na finałach Festiwalu pojawia się ponad 2 tysiące wykonawców. Tegoroczna 35. edycja odbędzie się w dniach 4–8 czerwca 2014 r. w Koninie. Podczas uroczystej gali, zwycięski utwór zostanie wykonany przez grupę muzyczną pod kierunkiem Anny Lutz, nauczyciela muzyki, instruktora tańca, choreografa i jednocześnie tegorocznego instruktora warsztatów wokalnych w Lubachowie.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułKolejna zbiórka elektrośmieci
Następny artykułZnajome miejsca w zwiastunie „Miasto 44”