Strona główna Wydarzenia Strzegom Powstanie dom opieki

Powstanie dom opieki

2

W Strzegomiu powstanie Dom Opieki Społecznej. Decyzję o nowym przeznaczeniu części budynku przy ul. Armii Krajowej podjęła Rada Miejska.

DPS Strzegom

W obiekcie tym  mieszczą się: Pogotowie Ratunkowe i firma stomatologiczna (parter), fizjoterapia (1. piętro) oraz Ośrodek Pomocy Społecznej (3. piętro).  – Zapotrzebowanie na dom opieki społecznej jest od wielu lat w naszej gminie bardzo duże. Społeczeństwo się starzeje, dlatego trzeba jak najwięcej obiektów i działań opiekuńczych, kulturalnych, skierować do tej grupy społecznej, co też czynimy – stwierdza burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. – Kiedy powiedziałem o zamiarze stworzenia takiej placówki w Strzegomiu na spotkaniu w Domu Działkowca „Stokrotka”, rozległy się brawa. To jeszcze bardziej zmotywowało mnie do działań. Równolegle ze zmianą planu przestrzennego rozpoczniemy projektowanie – podkreśla burmistrz Strzegomia.

Plan jest taki, by na terenie obiektu pozostały: Pogotowie Ratunkowe oraz Ośrodek Pomocy Społecznej, który zostanie przeniesiony na parter. Piętra: pierwsze, drugie i trzecie będą przeznaczone na Dom Opieki Społecznej. Warto zaznaczyć, że trzecie piętro w czasie remontu tego budynku było przygotowywane pod oddział szpitalny, dlatego nie wymaga wielkich adaptacji.  W chwili obecnej podjęto już działania celem zamontowania drugiej windy, która będzie dojeżdżać na trzecie piętro.

Potrzebę takiej placówki potwierdza fakt, że gmina wydaje już rocznie ponad pół miliona złotych, pokrywając koszty pobytu mieszkańców naszej gminy w domach pomocy społecznej w całej Polsce. Pobyt w domu opieki w Strzegomiu naszych mieszkańców umożliwi kontynuację wieloletnich znajomości sąsiedzkich, wybranie się na spacer w swoim mieście. Ponadto będzie zorganizowanych ponad 20 miejsc pracy.

/UM Strzegom, opr. red./

Poprzedni artykuł„Nikt na szyję się nie rzuca”. Europa Plus i Twój Ruch agitują
Następny artykułSporo chętnych do budowy pogotowia