Strona główna Temat dnia Powstaje centrum rozrywki

Powstaje centrum rozrywki [FOTO]

26

Dwa nowe boiska sportowe do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę i siatkówkę, plac zabaw dla dzieci, strefa rekreacyjna dla seniora z elementami małej architektury oraz siłownią pod chmurką, parking samochodowy wraz z platformą rekreacyjną na skarpie – to wszystko już niebawem zostanie wybudowane przy ul. Ułańskiej w Świdnicy. Pod koniec lutego rozpoczęły się pierwsze prace, a termin ukończenia inwestycji przewidziany jest na wrzesień 2014 r. 

Ułańska2

Na ogłoszonym jeszcze w ubiegłym roku przetarg na realizację tego zadania odpowiedziało 9 oferentów. Przetarg wygrała firma Dabro-Bau, która za wykonanie zadania zaproponowała kwotę 2 098 000 zł. Teren przyległy do ulicy Ułańskiej zyska zupełnie nowe oblicze dzięki dobremu projektowi, na który miasto uzyskało dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację terenów powojskowych. Projekt, którego nazwa brzmi: „Budowa infrastruktury przestrzeni publicznej na  rewitalizowanym terenie powojskowym ul. Ułańskiej w Świdnicy”, opiewa na ponad 3,5 mln zł. z czego 2,99 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania ze środków zewnętrznych.

Ułańska1

Oprócz boisk i strefy rekreacyjnej na tym terenie wykonane zostaną także specjalne balustrady i bariery ochronne, nowe chodniki, teren zielony oraz oświetlenie uliczne. Nie zapomniano także o osobach niepełnosprawnych, dla których między strefą seniora a parkingiem wybudowana zostanie specjalna pochylnia ułatwiająca korzystanie z tego terenu.

Poprzedni artykułAKS pewnie ogrywa Bielawiankę
Następny artykułGimnazjum nr 4 otwiera drzwi