Strona główna Sport Piłka nożna AKS pewnie ogrywa Bielawiankę

AKS pewnie ogrywa Bielawiankę

2

Piłkarze AKS-u Strzegom (IV liga) okazali się lepsi od reprezentanta III ligi dolnośląsko-lubuskiej Bielawianki Bielawa. Podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego zwyciężyli na własnym obiekcie 2:0 po bramkach Marcina Buryło i Marcina Traczykowskiego.

 uniwersal futbol

Mimo sporej, a momentami przygniatającej przewagi miejscowych, pierwsza bramka w tym spotkaniu padła dopiero w 32. minucie, kiedy to skuteczną główką popisał się Buryło. Końcowy rezultat jak się okazało ustalony został chwilę po rozpoczęciu drugiej części pojedynku, a do siatki trafił aktywny Traczykowski. Obie ekipy kończyły mecz w dziesiątkę. Arbiter w 65. minucie spotkania pokazał czerwoną piłkarzowi gości, z kolei pod koniec gry kontrolnej kontuzji nabawił się Sudoł i trener Jarosław Krzyżanowski nie wpuścił już nikogo w jego miejsce.

Celowo nie wprowadziłem zmiany za Michała, żeby zobaczyć jak mój zespół zareaguje grając w osłabieniu – tłumaczył swoją decyzję szkoleniowiec AKS-u. – Jestem zadowolony z tego sparingu. Zagraliśmy pierwszy mecz na trawie i nieźle nam to wychodziło. Była to bardzo dobra jednostka treningowa. Trochę martwią mnie kontuzje moich zawodników, boisko dzisiaj nie należało do najlepszych. Mam nadzieję, że z każdym dniem nasza forma będzie coraz wyższa – podsumował na oficjalnej stronie AKS-u trener strzegomian Jarosław Krzyżanowski.

 

AKS Strzegom – Bielawianka Bielawa 2:0 (1:0)

 

AKS: Nowak, Marszałek, Sudoł, Bęś, Bober, Buryło, Krzyżanowski, Wiśniewski, Sobczak, Traczykowski, Dobrowolski oraz Domaradzki, Jaszowski

Bielawianka: Słonecki, Rapacz, Łaski, Łużny, Olejnik, Szuszwalak, Ślepecki, Góral, Morasz, zawodnik testowany, Zieliński oraz Bosacki, Kot, Prokop, Kaczmarek, Włodek, Rosicki