Strona główna Temat dnia Park Centralny zmieni oblicze. Jak?

Park Centralny zmieni oblicze. Jak?

0

Będzie można to sprawdzić już 2 kwietnia. Każdy chętny może wziąć udział w prezentacji nowego projektu odnowy Parku Centralnego w Świdnicy.

park-centralny-11

Fatalny stan świdnickich parków od lat budzi oburzenie mieszkańców. W tym roku pojawiła się pierwsza jaskółka – odnowy za 800 tysięcy złotych doczeka się park im. Jana Kasprowicza między ulicami Traugutta a Pionierów. Najbardziej oczekiwane są jednak prace w najważniejszym zielonym zakątku miasta. Projekt na gruntowną rewitalizację Parku Centralnego był gotowy kilka lat temu i opiewał na 14 milionów złotych. Nie zdobył jednak poparcia konserwatora zabytków, a i sama wysokość nakładów budziła ogromne zastrzeżenia. Przygotowano wiec nowe rozwiązania, które na razie dotyczą centralnej części założenia, od mostu na potoku Witoszówka do żelbetowego mostu. – W największym skrócie projekt został zmodyfikowany. Te zmiany polegają na zredukowaniu liczby alejek, częściowej zmiany ich przebiegu i rodzaju nawierzchni (zgodnie z wymogami konserwatora zabytków), zmianie rodzaju fontanny położonej w centrum oraz wyeliminowaniu ogrodzenia – informuje zastępca prezydenta Ireneusz Pałac.

Na środę, 2 kwietnia zaplanowano publiczną prezentację projektu przebudowy Parku Centralnego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w Sali Cysterskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Franciszkańska 18). Zmodyfikowany projekt rewitalizacji Parku Centralnego zostanie zaprezentowany publicznie po raz pierwszy.

plakat_park_centralny

 

Poprzedni artykułŚKPR utrzymał się w pierwszej lidze!
Następny artykułKoparką z zakazem i promilami