Strona główna Wydarzenia Świdnica Najlepsi otrzymają stypendia

Najlepsi otrzymają stypendia

0

Do tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup swój udział zgłosiło aż 2526 zespołów, czyli 10 100 osób. Z województwa dolnośląskiego zapisało się 229 drużyn w tym 17 ze Świdnicy.

dialog

fot archiwum

Od 17 marca trwają eliminację on-line, które zdecydują o tym, kto dostanie się do półfinałów Olimpiady. Walka toczy się o pakiet pełnej opieki na studiach, w tym stypendium finansowe.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to największy w Polsce konkurs o technologiach informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W trakcie zapisów, które trwały do 12 marca, do rozgrywek zgłosiło się 2526 drużyn – w tym 229 z województwa dolnośląskiego:

39 z Wrocławia

27 z Legnicy

17 ze Świdnicy

14 z Wałbrzycha

po 9 z Jeleniej Góry i Złotoryi

po 8 z Dzierżoniowa i Oborników Śląskich

po7 z Głogowa, Kamiennej Góry i Nowej Rudy

po 6 z Bolesławca i Zgorzelca

po 5 z Oleśnicy, Polkowic i Ząbkowic Śląskich

po 4 z Bielawy, Góry, Jelcza-Laskowic, Kłodzka, Lubina, Strzegomia i Trzebnicy

po 3 z Drzemlikowic, Milcza, Oławy, Piechowic i Żmigrodu

po 2 z Bystrzycy Kłodzkiej i Jawora

po 1 z Brzegu Dolnego, Gryfowa Śląskiego i Wołowa

Pierwszy etap rozgrywek trwa do 21 marca, a jego wyniki zostaną ogłoszone 4 kwietnia na stronie www.netmasterscup.pl. W trakcie eliminacji trzyosobowe drużyny, przydzielone do siedmiu okręgów, będą rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci, które ułożone zostały przez partnerów Olimpiady – 11 renomowanych uczelni wyższych.

Do półfinałów przejdzie po 50 najlepszych drużyn z każdego okręgu, a do Wielkiego Finału, który odbędzie się 16 czerwca, przejdą trzy najlepsze drużyny z każdego okręgu. Łącznie w Wielkim Finale wezmą udział 22 drużyny – w tym jedna, która zdobędzie „dziką kartę” w konkursie zorganizowanym na stronie internetowej magazynu komputerowego CHIP, patrona medialnego Olimpiady.

Nagrodą główną dla najlepszej drużyny jest pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) dla każdego z trzech członków drużyny oraz sprzęt elektroniczny.

Partnerzy merytoryczni i organizacyjni

Organizatorami konkursu są Netia, Grupa Allegro oraz Cisco. Za ułożenie zadań konkursowych odpowiada aż 11 renomowanych, wiodących w rankingach, uczelni: Katedra Informatyki (Wydziału IEiT) Akademii Górniczo-Hutniczej, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Politechniki: Białostocka, Łódzka, Poznańska, Śląska, Warszawska, Wrocławska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nad poziomem merytorycznym czuwają także: Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Naukowe Towarzystwo Informatyki Ekonomicznej.

Poprzedni artykułGraffiti i hip-hop przywitały wiosnę [FOTO/VIDEO]
Następny artykułTysiące baniek mydlanych [FOTO]