Strona główna Temat dnia Lotte Wedel nie rezygnuje z inwestycji

Lotte Wedel nie rezygnuje z inwestycji

0

Potentat w produkcji słodyczy nie rezygnuje z budowy fabryk w Świdnicy. Takie zapewnienie złożyła Magdalena Kołodziejska, rzecznik prasowy Lotte Wedel. Zakłady miały skorzystać z ulg w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale zezwolenie jest ważne jeszcze tylko półtora roku. Nawet jeżeli minie termin, inwestycja i tak ma być realizowana.

lotte (2)

Lotte Wedel odebrał zezwolenie na działalność gospodarczą w WSSE w 2011 roku. W Świdnicy koncern kupił 22 hektary gruntu, na których miały powstać dwie fabryki słodyczy. Pierwsza w 2013 roku. W 2012 roku koncern zrezygnował z ubiegania się o unijną dotację na budowę zakładów. Ten rok był także czasem znacznych strat w udziałach Lotte na europejskim rynku. W zezwoleniu firma deklarowała zatrudnienie co najmniej 30-tu osób, ale nieoficjalnie mówiło się nawet o 500. Zezwolenie jest ważne do połowy 2015 roku.

– Lotte Wedel nie zrezygnowało z budowy fabryki w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a jedynie odroczyło w czasie prace nad tą inwestycją – informuje Magdalena Kołodziejska. – Kwestie szczegółowego planu dotyczącego tej inwestycji oraz zatrudnienia muszą zostać po raz kolejny przeanalizowane. Dopiero po tym będziemy mogli określić kolejne etapy budowy fabryki. Brak zakończenia budowy do lipca 2015 roku, nie będzie oznaczało, że LOTTE Wedel wycofuje się z inwestycji.

asz

 

 

Poprzedni artykułPolonia powalczy na boisku spadkowicza z II ligi
Następny artykułPolecamy: Bursztynowa dziewczyna