Strona główna Temat dnia Kolejni odchodzą ze Wspólnoty Samorządowej

Kolejni odchodzą ze Wspólnoty Samorządowej

10

Sabina Cebula, członek zarządu powiatu świdnickiego i radna Rady Powiatu, jest kolejną osobą, która złożyła rezygnację z udziału we Wspólnocie Samorządowej. Jak twierdzi, podobną decyzję podjęło kilkanaście osób z koła w Strzegomiu.

powiat sesja (12)

Z prawej Sabina Cebula

Wspólnota Samorządowa od trzech kadencji dominowała we władzach gmin i powiatu świdnickiego. Od kilku miesięcy szeregi się przerzedzają. Odeszli Daria Kurek, Szczepan Kownacki, Władysław Gołębiowski, Edmund Frączak, Ryszard Gawron, Kazimierz Goździejewski i  Zygmunt Worsa, którzy stworzyli własne stowarzyszenie „Wspólny Powiat”. Sabina Cebula na razie nie chce mówić o powodach swojej rezygnacji. Czeka na reakcję przewodniczącego, Wojciecha Murdzka.

– Znane mi są dylematy pani Sabiny Cebuli co do dalszego pozostania we Wspólnocie Samorządowej w Strzegomiu, która pani Sabina przedstawiła mi kilka dni temu – mówi Swidnica24.pl Wojciech Murdzek. –  Z komentarzem wstrzymuję się do czasu publicznego ogłoszenia finalnej decyzji przez panią Cebulę. O sytuacji w strzegomskiej Wspólnocie w najbliższych dniach będę rozmawiał z przewodniczącym koła w tym mieście.