Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Jedz z głową

Jedz z głową

1

Zdrowy styl życia, dieta i pułapki żywieniowe to tematy spotkań gimnazjalistów z dietetykiem prowadzącym warsztaty „Chcesz być sobą- jedz z głową”. 

 Jedz z Głową

Jako pierwsi w spotkaniach ze specjalistą od żywienia,  Małgorzatą Nowicką spotkali się uczniowie gimnazjum w Pszennie. 14 marca pytania zadać mogli gimnazjaliści z Witoszowa, a wątpliwości uczniów z Lutomi Dolnej rozwiane zostaną w nadchodzącym tygodniu.

Godzinne spotkania nie służą zdobywaniu szkolnej wiedzy, takiej jak znajomość piramidy żywienia, witamin, aminokwasów czy węglowodanów.  Nie mają na celu straszenia konsekwencjami,  czy  narzucania stylu życia, mają uświadomić młodzieży, że zdrowe i nie zdrowe odżywiane to tylko kwestia ich wyboru, a przygotowanie posiłków zabiera tyle samo czasu. Za to efekty mogą być diametralnie różne.

Wprowadzenie prostych zmian takich jak jedzenie śniadania, zwrócenie uwagi na smak czy kolor posiłków, a przede wszystkim racjonalne odżywianie, a nie stosowanie diet prowadzi do zdrowia i pozwala zachować energię na cały dzień.

Wśród zadawanych pytań dużym zainteresowaniem cieszy się temat diety. Dieta, czyli sposób odżywiania nabrała dziś całkiem nowego znaczenia. Odchudzająca, beztłuszczowa, białkowa, kapuściana, śródziemnomorska i wiele wiele innych – to pułapki w które wpadają osoby chcące wyglądać szczupło i zdrowo. Szczególnie niebezpiecznie takie eksperymenty kończą się dla młodzieży. To właśnie  w wieku 13-16 lat kształtuje się budowa organizmu, a szkody wyrządzone dzisiaj dadzą o sobie znać  po latach – mówiła pani dietetyk.

 Podczas spotkań młodzież pyta również o to co i kiedy jeść, aby  nabrać energii przed treningiem, aby głód nie rządził ich zachowaniem. Nie starajcie się być kimś innym, bądźcie sobą, akceptujcie siebie, ale jedzcie z głową – mówiła do młodzieży  Małgorzata Nowicka.

 Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali również rodzice. Kolejne spotkanie z rodzicami odbędzie się 20 marca (czwartek) o 17.30 w świetlicy szkolnej Gimnazjum w Witoszowie Dolnym.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułWysoko na liście do Parlamentu Europejskiego
Następny artykułKlątwa przełamana, trzy punkty zostały w Świdnicy! [FOTO]