Strona główna Sport Piłka nożna AKS półfinalistą Pucharu Polski

AKS półfinalistą Pucharu Polski

0

Piłkarze AKS-u Strzegom (IV liga) pokonali reprezentanta klasy okręgowej LKS Bystrzyca Górna w derbach powiatu świdnickiego rozgrywanych w ramach Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych. Stawką pojedynku był awans do najlepszej czwórki rozgrywek, a zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka.

puchar

Na gole w tym pojedynku kibicom przyszło czekać bardzo długo. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem i dogrywką, zaczęło się dziać w tym spotkaniu bardzo wiele. Dogrywkę rzeczywiście mieliśmy, ale przy stanie 1:1. W 89. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Wojciech Szewczyk, strzegomianie ruszyli do odrabiania strat i ta sztuka udała im się 2 minuty później po skutecznej akcji Marcina Dobrowolskiego. W doliczonym czasie gry, w 100. minucie meczu, awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego dał AKS-owi Marcin Buryło.

Pogoda i stan boiska zupełnie popsuły ten mecz. W przekroju całego spotkania nie było zbyt wielu pięknych akcji, jednak byliśmy stroną przeważającą i prowadziliśmy grę. Gdybyśmy nie wyrównali w doliczonym czasie gry, to awans gospodarzy byłby niesprawiedliwy. Chociaż – po prawdzie, piłka nożna rzadko jest sprawiedliwa. Oczywiście cieszę się z awansu i dziękuję chłopakom za sportową postawę i ambitne podejście do meczu. Zespół pokazał w niedzielę charakter – wyznał na oficjalnej stronie AKS-u trener zespołu Jarosław Krzyżanowski.

Oprócz AKS-u w półfinale Pucharu Polski OZPN Wałbrzych zagrają: Polonia Świdnica, która pokonała 3:1 Victorię Świebodzice, Piast Nowa Ruda po zwycięstwie 4:3 z Trojanem Lądek Zdrój, a także Orzeł Ząbkowice Śląskie, który ograł 3:1 Karolinę Jaworzyna Śląska.

LKS Bystrzyca Górna – AKS Strzegom 1:2 po dogrywce

LKS:Bielak, W. Szewczyk, Żygadło, Klag, Bezegłów, K. Szewczyk, J. Rosiak (55′ Niedziałkowski), Konefał, Kryjak (68′ Zięba), Ł. Somala, Sajdak (25′ Rybarczyk)

AKS:Nowak, Traczykowski, Bęś, Sudoł, Marszałek, Krzyżanowski (Chmura), Sobczak (M. Rosiak), Domaradzki, Buryło, Wiśniewski (Jaszowski), Dobrowolski