Strona główna 112 Zmiana warty w Areszcie Śledczym

Zmiana warty w Areszcie Śledczym

13

Po 31 latach w Służbie Więziennej na emeryturę przeszedł Bogusław Wojtal, dyrektor Aresztu Śledczego w Świdnicy. Funkcję szefa tej placówki sprawował 24 lata i był najdłużej urzędującym dyrektorem więziennictwa na Dolnym Śląsku.

Bogusław Wojtal

Bogusław Wojtal

Cieszył się nie tylko uznaniem przełożonych, ale także sympatią załogi. Na wniosek związku zawodowego funkcjonariuszy Służby Więziennej został odznaczony Złotym Medalem. Takie wyróżnienie dotychczas spotkało tylko 4 dyrektorów więzień w Polsce. – Stworzył wzorcową placówkę – zapewniał podczas uroczystości pożegnalnej płk Ryszard Godyla, dyrektor okręgowy SW we Wrocławiu. Za lata dobrej współpracy dziękowali przedstawiciele sądu, policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i starostwa. Odchodzący dyrektor podkreślił, że bardzo ceni sobie lata pracy w Areszcie Śledczym i współpracę z dobrą załogą.

Bogusław Wojtal urodził się w Świdnicy i wrócił do rodzinnego miasta po studiach prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1984 roku skończył Wyższą Szkołę Oficerską. Na emeryturę przechodzi w stopniu podpułkownika. Jak zapewnił Swidnica24.pl, nie żałuje swoich życiowych wyborów, a teraz przede wszystkim skoncentruje się na swoim zdrowiu i życiu rodzinnym.

dyrektorzy 1

Nowy dyrektor, Mariusz Szymański odbiera pieczątkę od odchodzącego Bogusława Wojtala.

Nowym dyrektorem Aresztu Śledczego został Mariusz Szymański, funkcjonariusz z 28-letnim doświadczeniem, dotychczasowy dyrektor Aresztu Śledczego w Wałbrzychu.