Strona główna Kultura „Truskawka” czeka na chętnych

„Truskawka” czeka na chętnych

0

„Truskawka” to najstarszy przegląd zespołów muzycznych na Dolnym Śląsku, organizowany obecnie przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Zwycięzca przeglądu zostanie wyłoniony podczas eliminacji koncertowych w Klubie Bolko oraz podczas koncertu finałowego 19 lipca w Parku Centralnym. Na zwycięski zespół czeka nagroda w wysokości 2000 złotych! Do 14 marca można zgłaszać zespoły do tegorocznej edycji . Oprócz wcześniejszego naboru wprowadzono też inne zmiany. Przed uczestnikami i widzami między innymi koncertowe eliminacje.

Truskawka 13

W tym roku organizatorzy wprowadzają kilka nowości. Jedną z nich są eliminacje pod nazwą „Truskawka: Muzyczny Koktajl” (29 marca, 12 kwietnia, 26 kwietnia), czyli koncerty nawiązujące nazwą do dawnych edycji przeglądu, jeszcze z lat 80-tych XX wieku. Dzięki nim o doborze finalistów zadecydują faktyczne umiejętności zespołów ocenione przez jury, a nie liczba smsów. „Muzyczne Koktajle” są skierowane do zespołów z terenu powiatu świdnickiego. Inne zespoły również mogą się zgłaszać do tegorocznej „Truskawki”, jednak o ich ewentualnym udziale zadecyduje organizator, który ma prawo przyznać tzw. „dziką kartę”.

Podobnie jak w zeszłym roku planowane są także warsztaty „Truskawka: od widza do organizatora”. Informacje na ich temat pojawią się w późniejszym terminie.
Szczegółowe informacje oraz m.in. regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.sok.com.pl

Poprzedni artykułZ pięścią na sąsiada
Następny artykułPerony będą straszyć?