Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Sporo na inwestycje

Sporo na inwestycje

0

Ponad 10 milionów złotych przeznaczy w tym roku gmina Świdnica na inwestycje. Najwięcej środków trafi na działania związane z gminną infrastrukturą kanalizacyjną, drogową, oświatową, kulturalną i rekreacyjną. W planach jest m.in. przebudowa wiaty na wielofunkcyjny budynek rekreacyjny w Burkatowie.

Przebudowa wiaty w Burkatowie

 Wartość robót budowlanych wyniesie ponad 432,9 tys. zł. w tym ponad 359,6 tys. zł. to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z PROW na lata 2007-2013. Świetlica w Burkatowie będzie 25 tego typu obiektem, służącym integracji mieszkańców gminy Świdnica.

Dzięki funduszom unijnym kolejny obiekt użyteczności publicznej będzie służył mieszkańcom naszej gminy. Inspirowanie i organizacja nowych form działalności kulturalnej, popularyzacja amatorskich form artystycznych, promowanie sportu na wsi, podejmowanie działań rekreacyjnych, to jedne z wielu celów które zamierzamy realizować na nowym obiekcie. Mam nadzieję, że ta świetlica, podobnie jak wiele innych tego typu obiektów w gminie Świdnica, stanie się centrum organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

 W ramach inwestycji powstanie otwarta wiata drewniana o pow. 152 m2 oraz wielofunkcyjny budynek rekreacyjny o pow. ok. 230 m2 , składający się z sali, zaplecza kuchennego i sanitarnego.  Wykonane zostały już  posadzki betonowe, częściowo wykonano: wypełnienia ścian zewnętrznych, sufity wraz z ociepleniem stropu, instalacje elektryczne i  sanitarne oraz ścianki działowe wewnętrzne. Zakończenie prac przewidziano na koniec września 2014 r., ale z uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne nie jest wykluczone, że przebudowę obiektu uda się zakończyć wcześniej.