Strona główna 112 Alkomat dla policji

Alkomat dla policji

7

Mobilne urządzenie do badania trzeźwości kierowców trafiło do Komisariatu Policji w Świebodzicach. Zakup alkomatu sfinansował samorząd z pieniędzy na profilaktykę – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala.

alkom (8)

Urządzenie zostało przekazane komendantowi KP w Świebodzicach, Piotrowi Galickiemu we wtorek 18 lutego, przez Aldonę Górską, przewodniczącą Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Spotkanie odbyło się w gabinecie burmistrza Bogdana Kożuchowicza. W spotkaniu wzięła udział także dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Siekierzyńska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans.

–  Dziękuję za ten sprzęt, bardzo przyda się podczas chociażby takich akcji, jak „trzeźwy poranek”, w trakcie których organizujemy wyrywkowe kontrole trzeźwości kierowców – mówił komendant. – To będzie drugie takie urządzenie w naszym komisariacie.

Alkomat kosztował 1500 zł. To nie pierwszy raz, kiedy świebodzicki samorząd wspiera tutejszą jednostkę policji. Od lat z budżetu gminy przekazywane są pieniądze na patrole ponadnormatywne, gmina dożyła także 5 tys. zł do zakupu psa tropiącego. W trakcie ostatnich lat z pieniędzy gminnych zakupiono m. in. pełne wyposażenie do niebieskiego pokoju w komisariacie, komputery i drukarki dla dzielnicowych oraz wiele innych, drobniejszych sprzętów przydatnych podczas policyjnych akcji prewencyjnych.