Strona główna Polityka Sabina Cebula odpiera zarzuty poseł Zalewskiej

Sabina Cebula odpiera zarzuty poseł Zalewskiej

15

Zarzuty poseł Anny Zalewskiej z Prawa i Sprawiedliwości, sformułowane podczas konferencji prasowej 10 lutego, spotkały się z odzewem. Sabina Cebula, etatowy członek zarządu powiatu, w specjalnym oświadczeniu wskazuje na brak wiedzy posłanki i manipulowanie faktami.

powiat sesja (12)

Z prawej Sabina Cebula

Anna Zalewska oskarżyła starostę powiatu o szukanie oszczędności kosztem nauczycieli w tym czasie, gdy sam dorabia w szkole. Wskazała przy tym, że utrzymuje kosztowne stanowisko etatowego członka zarządu i zbędną Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego.O sprawie pisaliśmy TU.

Z takimi zarzutami nie zgadza się Sabina Cebula z zarządu powiatu.

OŚWIADCZENIE ETATOWEGO CZŁONKA ZARZĄDU
POWIATU SABINY CEBULI
Świdnica, 13 lutego 2014

W nawiązaniu do haseł wygłaszanych przez Panią Poseł na ostatniej konferencji prasowej, a m.in. bezpośrednio dotyczących mojej osoby, jako Etatowego Członka Zarządu Powiatu, chciałabym dodać kilka słów gwoli wyjaśnienia. Jak Pani Poseł wie, to nie specjalnie dla mojej osoby utworzono stanowisko Etatowego Członka Zarządu. Istnieje ono już od kilku kadencji, w tym także od tej kadencji, w której Pani Poseł piastowała funkcję Wicestarosty. Likwidacja mojego stanowiska oraz Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego z pewnością nie spłaci zrealizowanych inwestycji w Powiecie, przykre jest w moim odczuciu, nastawianie ludzi na siebie, niegodne stanowiska Posła.

Zapraszam do zapoznania się z Regulaminem Organizacyjnym Starostwa Powiatowego i sprawdzenie, które komórki organizacyjne podlegają mi bezpośrednio i czym się zajmuję na co dzień. Nie ma Pani podstaw do oceny mojej pracy, bo tak jak Panią, mnie również wybierają mieszkańcy. Praca, którą obecnie wykonuję jest widoczna, nie opiera się na gadulstwie i sensacyjnych informacjach. Nie rozumiem, dlaczego Pani Poseł wskazuje mnie po nazwisku, jako osobę „do zwolnienia”.

Wystarczyłoby wskazanie samej funkcji. Wygląda to jak wyraz osobistej niechęci Pani Poseł do mojej skromnej osoby, a nie jako konstruktywny pomysł na poprawę finansów Powiatu. Co zaś się tyczy Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. Pani Poseł postuluje zlikwidować jednostkę Powiatu Świdnickiego, która przez lata dorobiła się fachowego zespołu pracowników, profesjonalnego sprzętu i wypracowała sobie doświadczenie w zakresie wykonywanych prac.

Pani Poseł chce likwidować SDPŚ a jej obowiązki powierzać komuś innemu. Płacić za to ciężkie, trudne do oszacowania na dziś pieniądze, nie mając jednocześnie gwarancji co do jakości wykonywanych usług. A co najistotniejsze, chce pozbawić pracy zatrudnionych tam ludzi z terenu naszego powiatu.

Być może Pani Poseł nie zna szczegółów dotyczących pracy SDPŚ. W roku ubiegłym Rada Powiatu poświęciła temu zagadnieniu obszerną część swoich obrad. Rozumiem, że obowiązki poselskie uniemożliwiły Pani Poseł czynny udział w tej sesji, dlatego zapraszam do zapoznania się z materiałami pochodzącymi z tych obrad. W nich znajdzie Pani dokładne informacje, czym się zajmuje służba drogowa i jakie ma osiągnięcia.

Szum medialny wywołany przez Panią Poseł, w moim odczuciu, nie ma na celu obrony nauczycieli, ale wywołanie wrażenia rzekomo ciężkiej pracy Posłanki. Pomysły rzucane przez Panią Poseł nie zmierzają do znalezienia pomysłów na poprawę sytuacji finansowej Powiatu, a jedynie wprowadzenie zamętu i wmówieniu szerokiej publiczności, że obecni włodarze nie potrafią zarządzać. Pomysły Pani Poseł nie są konstruktywne tylko złośliwe.

Sabina Cebula
Etatowy Członek Zarządu
Powiatu Świdnickiego

Poprzedni artykułUtkane z marzeń
Następny artykułTrójka króluje w zawodach szczypiorniaka